خوش آمدید
ورود / ثبت نام

بیانات حاج آقا منصور | دعای کمیل شام اربعین

 این وظیفه شیعیان ایرانی است که برای انتقال این معارف در مسیر پیاده روی های کربلا فعالیت کنند . نمایشگاه کتاب دایر کنند . کار فرهنگی کنند. در این زمینه کوتاهی نکنند. فقط این بناشد که به پیاده روی فکر کنند . باید هرچقدر که می توانیم این معارف اهلبیت را انتقال دهیم.
مراسم هفتگی دعای کمیل ، همزمان با شام اربعین
سیدالشهدا(ع) در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

حاج منصور ارضی درابتدای این مراسم ضمن اشاره به زیارت کربلا دراربعین حسینی گفت : دشمنان ، مخصوصا وهابیت ملعون عربستان هزینه هایی که برای ضربه به تشیع می کند بیش از پول هایی است که به صهیونیست ها کمک می کند اما با همه این عداوت ها دیدید امسال چه جمعیتی با پای پیاده عازم کربلا بود. امسال رکوردی از جمعیت زائرین امام حسین(ع) به جا ماند. حتی می گفتند بعضی ها بیش از یک ماه پیاده روی کرده اند تا به کربلا برسند.

حاج منصور ارضی با بیان اینکه برخی از بسیاری کشورهای دور مثل چین و ژاپن هم برای اینکه جزو زائران حسین (ع) باشند خود را به کربلا رسانده اند افزود: باید صدها فیلم بردار و مستند ساز این عشق و شور و حال را در دنیا منعکس کنند.

این مداح اهلبیت(ع) ضمن اشاره به برخی روایات درباره زیارت سید الشهدا(ع) گفت: بعضی ها از مناطق مختلف دنیا خود را به کربلا می رسانند برای اینکه فقط یک سلام بدهند و برگردند اینها انگار عمرشان را در همین مسیر گذاشته اند وحتی بیمی هم از کشته شدن در این راه ندارند . مثل شیعیانی که در زمان متوکل عباسی برای زیارت کربلا دست و پا یشان قطع می شد. حتی در تاریخ هست که در آن زمان پدر و پسری قصد زیارت کربلا داشتند. اما مامورین متوکل گفتند فقط یکی از شما می تواند به زیارت برود به شرطی که دیگری کشته شود. پدرگفت پسرم من یکبار به زیارت آقا رفته ام حالا نوبت توست و جانش را در این راه گذاشت.

حاج منصور ارضی با بیان اینکه هنوز بسیاری از زائرین خارجی سیدالشهدا این روایات را هم نشنیده اند و اینچنین پر شور و شوق عازم کربلا شده اند افزود : این وظیفه شیعیان ایرانی است که برای انتقال این معارف در مسیر پیاده روی های کربلا فعالیت کنند . نمایشگاه کتاب دایر کنند . کار فرهنگی کنند. در این زمینه کوتاهی نکنند فقط این بناشد که به پیاده روی فکر کنند . باید هرچقدر که می توانیم این معارف اهلبیت را انتقال دهیم.

این مداح اهلبیت در ادامه سخنان خود ضمن یادی از مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی گفت: الان شب اول قبر شخصیت بی نظیری است که بارها به او پیشنهاد مسئولیت های فروانی شد اما ایشان پاسخ داده بود که من هنوز با نفسم مشکل دارم و نپذیرفته بود. آن وقت دیدیم که مقام معظم رهبری در پیامشان از ایشان به عنوان عالم عامل یاد کردند.

حاج منصور ارضی دعای کمیل این هفته را با این این دوبیت آغاز کرد:

یقین دارم که حق با این همه گمراهی ام بخشد
گدایم من و لی مولا نگین شاهی ام بخشد

گنه کارم ولی دیوانه عشق حسینم من
خدا شاید گناهم را به خاطر خواهی ام بخشد

عقیق دات آی آر

سایت اطلاع رسانی امام خامنه ای


ارسال نظر

تظرات

براي ارسال نظر اولين نفر باش

اخبار مرتبط