خوش آمدید
ورود / ثبت نام

بیانات حاج آقا منصور درشبکه قرآن

 حاج منصور ارضی:کارهای خوبی درصدا و سیما انجام شده و روند رو به رشدبرنامه های معارفی مشهود است ایشان به عنوان میهمان شورای معارف سیما با حضور در شبکه قرآن و معارف سیما با اعضای این شورا به تبادل نظر پرداخت .
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه قرآن و معارف سیما حاج منصور ارضی به عنوان میهمان شورای معارف سیما با حضور در شبکه قرآن و معارف سیما با اعضای این شورا به تبادل نظر پرداخت .
این مداح اهل بیت (علیهم السلام) ضمن تشکر از تلاشهای گسترده گروه های معارف شبکه ها عنوان داشت : دیدگاه شورای معارف سیما می بایست نظریه «رسیدن مردم به خدا» باشد و همه ی زحمات می بایست در راستای این هدف شکل بگیرد. ایشان در ادامه افزود: بینش علما و بزرگان نسبت به صدا و سیما نسبت به گذشته تغییر کرده است.
حاج منصور ارضی گفت : درخصوص برنامه های معارفی ویژه کودک و نوجوان لازم است حرکت بنیادینی در رسانه انجام شود. بیان احکام براساس نظرات مراجع مختلف ، لزوم پخش نمازهای جماعت پر شور و گسترده با استاندارد های رسانه ای ، تربیت و آموزش مجریان معارفی ، ارتباط موثر با اماکن مذهبی و همیاری و همکاری شبکه ها و گروه های معارف با یکدیگر جهت ارتقای سطح معرفت دینی آحاد جامعه از مهمترین نیازها و ضرورتهای صدا و سیما و به خصوص گروههای معارف است .
حاج منصور ارضی از اهتمام عمده شبکه ها برای تفکیک اجرای مجریان زن و مرد برای این امر فرهنگ ساز تشکر کرده و در ادامه گفت : یکی از کارهای قابل تحسین شبکه قرآن و معارف سیما پخش زیرنویس های معارفی است که بهتر است به شبکه های دیگر نیز گسترش پیدا کند.
ایشان در خصوص پخش مداحی ها از رسانه ملی ضمن تاکید بر استفاده مداحان از منابع موثق روایی و مقاتل گفت : صدا و سیما می تواند در خصوص مداحی ها از همه ظرفیت های هیئات در شعرخوانی ، دکلمه خوانی ، بیان مناقب ، فضایل و نصایح در مناسبتهای مختلف استفاده کنند.
حاج منصور ارضی از هدف گذاری شورای معارف سیما جهت برگزاری سوگواره نوجوانان عاشورایی که به بزرگداشت حضرت قاسم و حضرت عبدالله بن الحسن علیهما السلام می پردازد تقدیر کرد و گفت : اینگونه حرکات فرهنگ ساز اگر چه در بلند مدت نهادینه می شود اما برکات و ثمرات فراوانی به همراه خواهد داشت .
وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور در شورای معارف سیما ازپخش برنامه های مراکز استانها و شهرستانهای مختلف در دهه اول محرم در شبکه های سیما تقدیر و تشکر کرده و اظهار امیدواری کرد این گونه برنامه ها در سالهای آینده با شور و گستردگی بیشتر از رسانه ملی تداوم یابد.
در این جلسه که با حضور حسن گروسی مدیر شبکه قرآن و معارف و دبیر شورای معارف سیما و مدیران گروه های معارف سیما برگزار شود گزارشی از روند فعلی برنامه های معارفی سیما و برنامه ریزی های آتی توسط دبیر شورای معارف ارائه گردید.

دوستداران حاج منصور ارضی

سایت اطلاع رسانی امام خامنه ای


ارسال نظر

تظرات

براي ارسال نظر اولين نفر باش

اخبار مرتبط