خوش آمدید
ورود / ثبت نام

فاطمه الزهرا سلام الله علیها


 • پانزده اسفند 1391 | زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت حجت اروحنا فدا:

  گفتم بیا گفتی چنان شبنم که باشی بهتر است
  در گریه بعضی وقت ها زمزم که باشی بهتر است

  گفتم که تنها لحظه ای اِذن ملاقاتم بده
  پیغام دادی ای رفیق آدم که باشی بهتر است

  کاری بکن، ذکری بگو، عهدی بخوان، دستی بگیر
  جای شراره بر دلم مرهم که باشی بهتر است

  پس امر معروفت چه شد؟، پس نهی از منکر چه شد؟
  پای ضروریّات دین محکم که باشی بهتر است

  یک کّم بجای این و آن احوال مهدی را بپرس
  در عشق با لیلای خود همدم که باشی بهتر است

  کاری بکن رویت شود روزی بیایی اندرون
  در خیمه ی ارباب ها محرم که باشی بهتر است

  روزی می آید عاقبت با یا لثارات الحسین
  وقتی می آید زیر این پرچم که باشی بهتر است

  تا کربلا راه زیادی نیست حَرکَت کن بیا
  در اِفتتِاح این ضریح تازه شرکت کن و بیا


  ادامه شرح زیارت امین الله:  وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ،

  خدایا به واسطه این اشکهایی که امروز ریخته شد، آبروی مردم ما،‌ رهبر ما، علمای بزرگوار ما رو حفظ کن. اونهایی که به این مردم خیانت کردند رو همین امروز نابودشون کن. خدایا تا قیام قیامت و تا وقتی که تو هستی پرچم حسین علیه السلام بالا بماند. شاید بعضی بگن این دعاست؟ آره! چون حسین که باشه ما هم هستیم و ما بدون ابی عبدلله نمی خواهیم زنده باشیم.

  در معنای زیارت امین الله باید بگم که ما اینجا فقط معنای تحت اللفظی زیارت رو عرض می کنیم و اگر یک عالمی بخواهد امین الله را معنا و تفسیر کند تمام شراشر وجودی آن فراز و ذکر را باز می کند. رسیدیم به اینجا که  "وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ"، چطور میشه که این قلب یا فواد فزع کند. این قلب همان چیزی است که در قرآن آمده که مسئوله "ان السمع و البصر و الافئده"بنابراین اهمیت قلب به قدری است که وقتی کسی می خواهد در خانه خدا ناله بزند این ناله از قلب بلند می شود. برای اینکه معنای "فزع" یا "فازعه"رو بهتر متوجه بشویم در مقتل عبدالرزاق مقرم از قول امام صادق علیه السلام در مصیبت حضرت علی اکبر علیه السلام آمده است که وقتی ابی عبدالله بالای سر پسر بزرگوارش رسید فرمود "به ابی انت و امی" فدای تو بشوم که کنار تو پدرت فزع کرده است. پس خیلی عظمت دارد و معلوم میشه فزع بالاترین مرحله گریه و ناله است.

  حالا بعضی به گریه کردن دیگران اشکال می گیرند و می گن برو و جای دیگه اینطور گریه کن! خوب شما بگویید که این هیئتی کجا برود و گریه کند. کلیسا برود؟ بعضی ها کمبود دارند و گرفتار بیماری خودشون هستند و اسمش رو هم گذاشتند امر به معروف! آیا واقعا این امر به معروفه. حالا یک نفر بلند گریه می کنه و یک نفر دیگه آروم. این حرفها معنا نداره.

  این مقام فزع در برابر خدا مختص اهل بیت است و کسانی که معرفت کامل داشته باشند. معرفت عقلی، معرفت تفصیلی، معرفت یقینی و دیگر معارف که این معراف رو علما تقسیم بندی کرده اند  و در کتاب شیخ محمود تحریری که در شرح زیارت امین الله است به نام سیمای مخبتین و به علت توقف چاپ کمیاب هم شده است من مطالعه کردم و اونجا آمده است که فواد هر عارفی وقتی در خانه خدا میاد فریاد می زند و فزع می کنه و به قول ما جیغ میزنه.

  اوایل انقلاب رسانه های ارتباط جمعی مثل الان زیاد نبود مثل تلفن و سایر وسایل ارتباطی و خاطرم هست که امام فرمودند ساعت 4 بعداز ظهر حکومت نظامی شکسته بشود و مردم به خیابونها بیان.من از استادم هم سوال کردم که چطور امام اینگونه سوار بر دلها بود؟ عارف حقیقی و عارف بالله و به رسول و اهل بیت کسی نیست که ساکت بنشینه و هیچ کاری نکنه. عارف حقیقی آن کسی است که فزع می کنه و همه رو بیدار می کنه. اگر بر عکس این دعا بخواهیم تعبیر کنیم اینطور می شود که فزع در نزد خداوند از سوی عارف بالله همه دلها رو زنده می کنه.

  امیرالمومنین علیه السلام اینطور بر قلبها حکومت می کند. ابی عبدالله بر قلبها اینگونه سلطان است و یا اینکه میری خدمت امام رضا علیه السلام و می گی تو سلطان هستی و من رعیت تو هستم. در این زیارتی که هر سه شنبه می خوانیم برای امام عصر علیه السلام گروههای مختلفی رو عنوان می کنی که یکی از اونها "والذابین عنهم" است. یعنی کسانی که مدافع امام هستند. و میگیم که اگر لیاقت شیعه بودن رو نداریم ولی مدافع شما هستیم.

  بیاییم قلبهامون رو با طاعت و عبادت پر کنیم. در طاعت، عبادت هم هست. یعنی اگر درس می خونی باید با طاعت باشه و اینگونه به خدا میرسی. در منزل هم همینطور با اهل خانواده با خوش رفتاری رفتار کنی و از درآمدی که داری هم برای اونها خرج کنی با رضایت کامل و هم اینکه به دیگران کمک بدهی. حالا دیگه کاری نداشته باش آیا دولت یا مجلس کمک کرد یا نه! تو کار خودت رو انجام بده. ایام عید هم همینطور. روضه بیا و هر کسی سوال کرد بگو مادرم رو کشتند می خوام عزا بگیرم. حتی به پدر و مادرت هم بگو. لذا از 29 اسفند تا روز بعد شهادت حضرت به روایت 75 روز که سه شنبه هفته بعدش می شود برنامه داریم. حالا می خواد سال تحویل باشه، فرقی نمی کنه. سالی که نکوست با نام زهراست. (سلام الله علیها) سال ما با حضرت زهرا شروع می شود و حتما بی بی به ما نگاهی می کند. همونطور که غیر ممکنه پدر و مادر چشم از فرزندشون بردارند این خانواده که خیلی مقام بالاتری دارند و این نگاهشون همیشه با ما هست و یقین بدان که اگر اینطور نبود ما الان در فساد غرق بودیم. یقین بدان.

  اگر می خواهیم به خدا خدمتی بکنیم با خدمت به خلق خدا اینکار رو انجام بدهیم. الان هم موقعش است و خیلی از مردم گرفتار هستند. آن کسانی هم که باعث این گرانی های موجود مثل طلا و ارز و غیره و ذلک شدند باید جواب بدهند و این رو هم یادتون باشه این فزع و ناله به قلب این آدمها نمی رسه. اگر نعوذبالله تو جمع ما کسی هست که به سمت خدا نرفته و به سمت شیطان رفته بداند که این فزع به او نمی رسد و دوباره برمی گرده به سمت شیطان که شیطان دعوتش می کنه که بیا اینجا هر کاری که دوست داری انجام بده و کسی کاری به تو نداره. و عاقبتش هم این میشه که در این شعاع نور قرار نمی گیرد. چون حتی ناله زدن نور دارد. دیدی امروز چطوری گریه کردی؟ این ناله نور دارد و اونها محروم هستند.

  جزء سی ام قران یادتون نره، پول برای جهیزیه به احسان حضرت زهرا بدین. عید هم هر چقدر که تونستید بیایید برای عزاداری. چون این خانواده به خودشون نگاه نمی کنند به ظرفیت و توان ما نگاه می کنند. این محبت اهل بیت به ما می مونه البته بضی میگن ما محب هستیم ولی این اشتباهه. ما کجا و محبت اهل بیت کجا. این محبت اهل بیت نسبت به ما می مونه و این پولهایی که داره ما رو خفه می کنه رفتنیه. خدا به همتون خیر کثیر عنایت کند.

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا(س)

  در پیچ و خم غم گذرش خورد به دیوار
  رفت اوج بگیرد که پرش خورد به دیوار

  بودند ملائِک همه در محضرش امّا
  ابلیس لگد زد کمرش خورد به دیوار

  تا خادمه را کرد صدایش همه با خود
  گفتند که لابد پسرش خورد به دیوار

  لرزید مدینه به خود از ناله ی زهرا
  با او همه ی دور و برش خورد به دیوار

  می خواست که سیلی نخورد صورتش امّا
  یک مرتبه چرخید سرش خورد به دیوار

  با دست در آن کوچه به دنبال علی گشت
  انگار که با چشم تَرَش خورد به دیوار

  ای کاش به جای تو مرا... (روی لبش داشت)
  هرگاه که حیدر نظرش خورد به دیوار

  از عرش خدا نوحه گر فاطمه گردید
  تا دختر خیرالبشرش خورد به دیوار

  دوستداران حاج منصور ارضی
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 8 اسفند ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت حجت اروحنا فدا:

  به دریا، رود، آبِ جویی که داریم
  به می میرسد این سبویی که داریم

  میّسر نگردد به بال و وَبالی
  هوای پریدن به کویی که داریم

  بجز آه از چاه خود برکشیدن
  چه شد حاصل از جستجویی که داریم

  به چه رویی آخر شما را بخوانیم
  اگر این چنین خلق وخویی که داریم

  بدون تو در دوره ی سخت غیبت
  نرفت آب خوش از گلویی که داریم

  ز خون شهیدان این آب و خاک است
  به زخم فراقت روفویی که داریم

  مهّیا ی تکبیر وصل تو هستیم
  ز اشک است آب وضویی که داریم

  مرا نوکر کوی تو می شناسند
  چه زیباست نام نکویی که داری

  به شاهی عالم خدایی می ارزد
  در خانه ات آبرویی که داریم

  فقط در پناه شما در امانیم
  ز هر فتنه ی پیشِ رویی که داریم

  اگر خوب یا بد غلام حسینیم
  به کرب و بلاست عطر و بویی که داریم

  حرم با تو رفتن صفا دارد آقا
  چه بی انتهاست آرزویی که داریم

   

  ادامه شرح زیارت امین الله:     وَاَعْلامَ الْقاصِدینَ اِلَیْکَ واضِحَةٌ وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ،

  عرض کردیم این خانواده پرچمهای مشخص و نشانه های مشخصی هستند که در هر کجا که تو نگاه می کنی واضح است و هیچکسی نمی تواند مدعی شود که امیرالمومنین رو نمی شناخته است. منتهی هر کسی امیرالمومنین را از یک بُعد و با یک صفتی می شناسد مثلا اذکاری که حضرت فرمودند یا اینکه به تمامی مستمندان کمک می کردند،‌ ولی از باب تقوی و نماز و رعایت حقوق دیگران حضرت را نمی شناسند و  اگر به درون خودمان نگاه کنیم متوجه می شویم که به ابعادی از امانت خدا یا امین الله که همان امیرالمومنین است کافر هستیم.

  سعی کنیم همدیگر را رعایت کنیم و کمک بدهیم. با لطایف الحیل و زبان زیبا به هم تذکر بدهیم. و این را بدانیم که هر کسی به هر شکلی دم از امیرالمومنین میزند عاقبت امیرالمومنین نیز دستش را خواهد گرفت. اولین دستگیری هم این است که به امام زمان می رسیم. منتهی اول باید شناخت پیدا کنیم که راه درست چیست، از امیرالمومنین تا امام زمان علیهماالسلام. اینطوری وقتی اصول دین درست نشود فروعش هم درست شدنی نیست. اینکه امروز اومدی در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها، بدان که دستت را می گیرند ولی این خود ما هستیم که همه چیز را خراب می کنیم.

  شما ببینید در خواندن نماز چقدر راه برای ما قرار دادند که این نماز رو صحیح بخوانیم. برای هر شک و هر حرکت اضافی و هر کلام و سلام اضافه راهی قرار داده اند تا تقرب پیدا کنی. در کارهای دنیا هم باید اینطور باشی تا کارت رو درست انجام بدهی و به مشکل نخوری.

  من دوست دارم آقای ثمری و دیگر بزرگان در این مورد هم صحبت کنند که روایت میگه گرانی مربوط به رحم نکردن مردم به همدیگر است و اگر مردم به هم رحم نکنند وضع از این هم بدتر خواهد شد. وقتی در جامعه ای فساد و زنا زیاد بشود این پیامدها و بیماری ها را در جامعه به دنبال خواهد آورد. الان این پیچیدگی هایی که برای مردم به وجود آمده به همین خاطر است. به هر حال اینجا ایرانه و تو کسی رو پیدا نمی کنی که از گرسنگی بمیره ولی این گرانی ها باعث شده که عده ای به سختی بیفتند و وظیفه توست که کمک کنی. حالا شاید بگن اقتصاد جهانی اینطور شده و فلان دلیل باعث گرانی شده، ولی همه اش نباید اینطور فکرکرد. در روایت آمده است بدبختی وارد جامعه می شود به خاطر ترک امر به معروف و نهی از منکر و همچنین کثرت گناه. " و منعت السماء " .

  در قم که بودیم هفته گذشته یک مقدار با این جوونهایی که خیلی ظاهر مذهبی هم نداشتند نشستیم و صحبت کردیم. فهمیدم آقایون علما فقط به فکر درسشون هستند و اونجا هم عرض کردم که زمانی که حضرت معصومه سلام الله علیها به قم تشریف آوردند دیدند که یک عده ای اشعری هستند، عده ای فلان و عده ای از یک دسته دیگه. همشون هم سید بزرگوار بودند نه اینکه فکر کنی کافر بودند و الان هم هر کسی برای خودش یه گلدسته درست کرده. و الان هم همون وضعه.

  راهت را انتخاب کن، الان وضعیت طوریه که دشمن جوونها را با هر شکل و وسیله ای جدا می کند. مثلا در فیسبوک دو سه تا نام کاربری به نام من باز کردند و چند تا از برنامه های خوب من رو در اون گذاشتند و اینطوری ادعای ارتباط با من هم دارند که بگن خود حاجی به ما گفته که این کار رو بکنید. واقعا باید با این آدمهای خبیث چه برخوردی داشته باشم؟ جوونه هم به من میگه اگر تو فیسبوک و این سایتهای کثیف رو قبول نداری پس چرا خودت داخل اون برنامه گذاشتی؟ ببینید دشمن چقدر دقیق کار می کنه، از تو به من میگه و از من به تو، جای مشخصی هم ندارند که باهاشون برخورد کنی، (فضای مجازی) و دسترسی به اونها عملی نیست و پیگیریش هم تباه کردن عمره.

  ما اگر اینطور گرفتاریم خودمون این گرفتاری رو تهیه دیدیم، تمامی دستورات اهل بیت به این خاطره که ما درِ خونه اهل بیت سرگردان نباشیم، البته اگر متوجه بشیم. هر چقدر که وُسعت میرسه به فامیل و همسایه ات کمک بده. یعنی همینطور داره بار میاد روی دوش من و واقعا داره آبم میکنه. خیلی گرفتار زیاده و خودت هم خوب می دونی. از این راه (کمک به مردم) بیا در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و بدان که چون به عشق اهل بیت اومدی و گره باز کردی انشاءالله اصول الدینت درست میشه و فروع دینت هم متعاقب اون درست میشه. یعنی خدا بهت توفیق میده که سر سال خمس و زکاتت رو بدی و حج رو هم به جا بیاری.

  بعضی هم به این دنیا اومدن فقط برای دزدی، حالا به هر شکلی که بتونه می دزده. دزدی مالی،‌ دزدی سیاسی، دزدی اجتماعی به صورتهای مختلف و ما که بچه های حضرت زهرا و گریه کن های حضرت هستیم باید مواظب باشیم و گرنه از این پرچمهای واضح که اهل بیت هستند دور می شویم مانند اینکه یک آدم کور نمی تونه ببینه و این کوری خیلی بده چون کوری دنیوی نیست که کورهای دنیوی چیزهایی می بینند که ما نمی بینیم، متاسفانه این کوری قیامته که از این دنیا شروع میشه. ترک ها یک شعری دارند که آتشی که در قیامت برایت روشن می شود از همین دنیاست. هر کسی هر چی اون دنیا می بره از اینجا می بره، حالا می خواهیم چکار کنیم؟

  مواظب رفیقهاتون باشید، مراقب کاسبی ها و کسب درآمدتون باشید و از اون طرف کمک هم بدین. گره زیاده ولی انشاءالله به دست حضرت زهرا سلام الله علیها باز می شود. یک وقت نشه نون خور حضرت زهرا سلام الله علیها باشی ولی با دشمنش باشی. مثل زمان خود حضرت که مردم گرفتار می آمدند و حضرت کارشون رو انجام میداد، پول بهشون میداد و حقیقتا امیرالمومنین به تمام فقرای مدینه کمک کرد و همونها آمدند و زنش رو آتیش زدند. فکر نکنید کافرها و یهودیها و یا فِرَق دیگه اومدند، نه! بر عکس. اون آدم یهودی که امیرالمومنین رو در جنگ خیبر دیده بود که چطور با یک دست دروازه خیبر رو جابجا کرد میگه دیدم دود زیادی به آسمون بلند شده و مرد خیبر را دست بسته دارند می برند و به همین دلیل اون یهودی مسلمان شد. یهودیها و کافرها نبودند بلکه یهودی های امت اینکار رو کردند. نان امیرالمومنین رو نخوریم و برعکس عمل کنیم. من از همین می ترسم و هر روز امین الله می خونم و میگم آقا فقط من رو رها نکن.

  این پرتو ها نشانه های واضح خدا هستند: وَاَعْلامَ الْقاصِدینَ اِلَیْکَ واضِحَةٌ وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ، پناه می بریم به خدا، عرض کردم از هفته گذشته که حضرت آقا در مورد شراره های نفس صحبت کردند من خیلی ترسیدم. از سال 1368 حضرت آقا سخنرانی کردند که رهبر امت شدند ولی این حرف خیلی من رو سوزونده. واقعا این شهوات یک وقت از نظر جنسی انسان رو بیچاره می کنه و یک وقت در کلام و شهرت.

  وای از این روزگار، در دعاهایی که من می خونم مثل کمیل (حضرت عبدالعظیم) بعضی وقتها بچه ها می گن خیلی حال خوبی داشتی و مجلس خیلی خوب بود، پس چرا یکدفعه دعا رو رها کردی؟ نمی دونن که در اون لحظه یک وقت به خودم گفتم چه خوندنی می کنی که اینجور مردم گریه می کنند و همونجا دعا رو رها می کنم. نفس! نفس! نمی دونید چی می گم؟

  لذا به همین علته که امام علیه السلام می فرماید: اللهم انی اعوذ بک من نفس لا تشبع، چون نفس مطلقا پرشدنی نیست. اگر می بینی کسی داره کاری می کنه به خاطر شهوتشه. برای همدیگه دعا کنیم. یک شب بیدار شو قبل از اینکه دیر بشه. سال تموم شد. بلند شو و با خدا یک کمی حرف بزن. بگو منو کمک کن تا چند قدم هم برای تو بر دارم.

  خدایا به حق آقامون امیرالمومنین علیه السلام و مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها همه اونهایی که به حضرت زهرا سلام الله علیها کمک میدن کمکشون کن.

   

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا(س)

  اینکه از آتشِ در بال و پرش می سوزد
  نو بهاری است که دارد سپرش می سوزد

  کس خبردار نشد در پس آن در چه گذشت
  فِضّه فهمید که از چه جگرش می سوزد

  ضربه ها پشت سر هم به سر و رویش خورد
  آه مادر سر و دست و کمرش می سوزد

  شدّت ضربه به دیوار سرش را کوبید
  هم جلوی سر و هم پشت سرش می سوزد

  از علی خواست نگهدار حسینش باشد
  تشنه لب گرچه بیاید به بَرَش می سوزد

  سینه اش را سپر شعله ی آتش می کرد
  پس بجای همه دارد سپرش می سوزد

   
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 24 بهمن ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت بقیه الله الاعظم اروحنا فدا:

  فضای سینه شرربار می شود بی تو
  بیا که حال دلم زار می شود بی تو

  بیا اگر که نیایی رفیق دیرینت
  رفیق لشکر اغیار می شود بی تو

  ربیع با تو ربیع است ای صنم ور نه
  بهار بر سرم آوار می شود بی تو

  بخر که این دل زنگار خورده ام آقا
  خرید نسیه ی سمسار می شود بی تو

  عطای دست تو شغل مرا گدایی کرد
  گدای دست تو بیکار می شود بی تو

  بیا و ملتفت آه سینه ی من باش
  محل به سینه ام انبار می شود بی تو

  ببین که کاسبی این زمانه ی مردم
  به سبک وشیوه ی کفار می شود بی تو

  برای امت چشم انتظار فکری کن
  جهان به دیده مان تار می شود بی تو

  بدون تو سفر کربلا نمی خواهم
  مسیر عشق چه دشوار می شود بی تو

  یتیم عسگری ای غایب از نظر برگرد
  دلم هوای تو را دارد از سفر برگرد
  بیانات حاج آقا منصور ارضی در ادامه شرح زیارت امین الله:

  راه برای کسانی که راغبند، شوق دارند، تمایل دارند باز است. خیلی هم زیباست. منتهی ما الان داریم راه را چیز دیگری می بینیم. انقدر که ما به این سیستم های ارتباطی مثل موبایل و کامپیوتر و ... انس گرفتیم که عمرمون در حال از دست رفتن است. همه چیز را از دست دادیم؛ هجوم فِرَق کفر هم دارد به هیات ها نفوذ می کنه؛ رفت و آمد ها، شکل ها، گریه کردن ها، سینه زدن ها، کف زدن ها و . . . عمرمون را  تا حالا که از دست دادیم مابقی اش را میخواهیم چیکار کنیم؟،

  "وَسُبُلَ الرّاغِبینَ اِلَیْکَ شارِعَةٌ" ؛ نباید اهل بیت را رها کنیم. در این راهپیمایی به این عظمت مردم ا الله اکبر می گویند و شعار مرگ بر کفار سر می دهند ولی متاسفانه می بینیم یه گوشه ای جشن های آنچنانی برپا کرده اند. اینها متعلق به کدام دسته هستند، برای  کدام ارگان و شرکت هستند؟

  حقیقتش را بخواهی مثل یک لقمه حلال و تمیز و خوشمزه ای هست که ما بزنیم تو لجن و بخوریم. ببین حرکت حرکت عظیمی است، تو دهن دشمن ها خورد؛ دیدید که مقام معظّم رهبری هم وظیفه دانست که از مردم تشکر کنه امّا ما چــــــــی؟،؟ ما کجای کاریم؟ کجای بندگی هستیم؟ اصلاً سرگردون شدیم،  یعنی چون به ذکر خدا مشغول نیستیم آرامش هم نداریم. می خوای اعصابت راحت باشه؟ این همه دعا داریم برای صبح. اگر می خوای از شرّ شیطان و جنودش راحت بشی بخون، میگه میخوام همینطوری اعصابم راحت باشه، همینطوری نمیشه، دعای غروب را می خونی یا نه؟ اصلاً دعای غروب چی هست؟،؟ بگرد اوّلش هم دارد "الحمد الله الذی . . ." که از شرّ شیاطین در امان باشی چون اینها یک گروهی هستند که می خواهند ما را از اهل بیت جدا کنند، دم غروب هم میان سراغت. شما دقّت کردید اکثر دعوا ها دم غروبه، اکثر پریشانی ها، ناراحتی ها، اندوه ها و...دم غروبه،

  طبیب نداریم تو این صدا سیما، طبیب نداریم. خودشون هم مریض اند. یعنی دائم حرف می زنند در رابطه با خانواده ولی یاد قیامت نمی اندازند. یاد قیامت میخوای بیفتی؟ بسم الله، سوره ی زلزال را با دقّت بخون ببین چه خبره، ولی اونقدر که ما بنده ی دنیا و مال شدیم که هیچی . . .

  بابا جون اون کسی که گریه کن حضرت زهرا(س) است از همین جا اونور را می بینه. بدن اون کسی که حالیـــــــشونه می لرزه ،

  اگه لحظه ای تو بازار و این خیابان ها بگردی می بینی همه اون کسایی که میگن نداریم و از نظام ناراضی هستند، چقدر خرید می کنند، دم اذان هم همه تو گردشند، اون وقت میخوای بدتر از این هم نشه؟،

  یه ذرّه به فکر خودت و اطرافیانت باش. یکسری دارند به خودشون می پیچند ها، این رو هم بدونید که هرکسی که بگه من راه خدا و اهل بیت را نمی دونم یا پیدا نکردم دروغ میگه حالا چه من چه هر کس دیگه. پول واسه جهیزیه فراموش نشه . . . جزء بیست و هفتم قرآن را هم بخونید.

  انشاءالله خدا عاقبت ها مونو ختم به خیر کند و هرکس که محّب حضرت زهرا(س) است را کمک کند.

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا سلام الله علیها :

  همین که شعله به پای تو بی امان پیچید
  صدای ناله ی تو بین آسمان پیچید

  نفس نفس زدنت پشت در عذابم داد
  نسیم سوختنت سمت بی کران پیچید

  به روی صورت تو شعله چنگ می انداخت
  نهال بودی در ناله ات خزان پیچید

  بنا نبود که در سمت پهلویت برود
  ولی بسوی تو با لگد چنان پیچید

  میان سینه ی تو میخ فاصله انداخت
  میان پهلوی تو درد استخوان پیچید

  چنان زدند که از روی شاخه بار افتاد
  لگد به روی سرت خورد و ناگهان پیچید

  همین که زیر در خانه گیر افتادی
  بسوی خانه ی من پای دشمنان پیچید

  تو آن وقار نبودی که بر زمین بخوری
  گمان کنم وسط کوچه پایتان پیچید

  نشد برای تو کاری کنم فقط سلمان
  تو را میان عبایم در آن میان پیچید

  حسنین و من و کلثوم یکجا
  میزدیم ناله ز دل وا امـــــــّا
  ادامه مطلب »