خوش آمدید
ورود / ثبت نام

اشعار در مدح اهل بیت


 • پانزده اسفند 1391 | زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت حجت اروحنا فدا:

  گفتم بیا گفتی چنان شبنم که باشی بهتر است
  در گریه بعضی وقت ها زمزم که باشی بهتر است

  گفتم که تنها لحظه ای اِذن ملاقاتم بده
  پیغام دادی ای رفیق آدم که باشی بهتر است

  کاری بکن، ذکری بگو، عهدی بخوان، دستی بگیر
  جای شراره بر دلم مرهم که باشی بهتر است

  پس امر معروفت چه شد؟، پس نهی از منکر چه شد؟
  پای ضروریّات دین محکم که باشی بهتر است

  یک کّم بجای این و آن احوال مهدی را بپرس
  در عشق با لیلای خود همدم که باشی بهتر است

  کاری بکن رویت شود روزی بیایی اندرون
  در خیمه ی ارباب ها محرم که باشی بهتر است

  روزی می آید عاقبت با یا لثارات الحسین
  وقتی می آید زیر این پرچم که باشی بهتر است

  تا کربلا راه زیادی نیست حَرکَت کن بیا
  در اِفتتِاح این ضریح تازه شرکت کن و بیا


  ادامه شرح زیارت امین الله:  وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ،

  خدایا به واسطه این اشکهایی که امروز ریخته شد، آبروی مردم ما،‌ رهبر ما، علمای بزرگوار ما رو حفظ کن. اونهایی که به این مردم خیانت کردند رو همین امروز نابودشون کن. خدایا تا قیام قیامت و تا وقتی که تو هستی پرچم حسین علیه السلام بالا بماند. شاید بعضی بگن این دعاست؟ آره! چون حسین که باشه ما هم هستیم و ما بدون ابی عبدلله نمی خواهیم زنده باشیم.

  در معنای زیارت امین الله باید بگم که ما اینجا فقط معنای تحت اللفظی زیارت رو عرض می کنیم و اگر یک عالمی بخواهد امین الله را معنا و تفسیر کند تمام شراشر وجودی آن فراز و ذکر را باز می کند. رسیدیم به اینجا که  "وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ"، چطور میشه که این قلب یا فواد فزع کند. این قلب همان چیزی است که در قرآن آمده که مسئوله "ان السمع و البصر و الافئده"بنابراین اهمیت قلب به قدری است که وقتی کسی می خواهد در خانه خدا ناله بزند این ناله از قلب بلند می شود. برای اینکه معنای "فزع" یا "فازعه"رو بهتر متوجه بشویم در مقتل عبدالرزاق مقرم از قول امام صادق علیه السلام در مصیبت حضرت علی اکبر علیه السلام آمده است که وقتی ابی عبدالله بالای سر پسر بزرگوارش رسید فرمود "به ابی انت و امی" فدای تو بشوم که کنار تو پدرت فزع کرده است. پس خیلی عظمت دارد و معلوم میشه فزع بالاترین مرحله گریه و ناله است.

  حالا بعضی به گریه کردن دیگران اشکال می گیرند و می گن برو و جای دیگه اینطور گریه کن! خوب شما بگویید که این هیئتی کجا برود و گریه کند. کلیسا برود؟ بعضی ها کمبود دارند و گرفتار بیماری خودشون هستند و اسمش رو هم گذاشتند امر به معروف! آیا واقعا این امر به معروفه. حالا یک نفر بلند گریه می کنه و یک نفر دیگه آروم. این حرفها معنا نداره.

  این مقام فزع در برابر خدا مختص اهل بیت است و کسانی که معرفت کامل داشته باشند. معرفت عقلی، معرفت تفصیلی، معرفت یقینی و دیگر معارف که این معراف رو علما تقسیم بندی کرده اند  و در کتاب شیخ محمود تحریری که در شرح زیارت امین الله است به نام سیمای مخبتین و به علت توقف چاپ کمیاب هم شده است من مطالعه کردم و اونجا آمده است که فواد هر عارفی وقتی در خانه خدا میاد فریاد می زند و فزع می کنه و به قول ما جیغ میزنه.

  اوایل انقلاب رسانه های ارتباط جمعی مثل الان زیاد نبود مثل تلفن و سایر وسایل ارتباطی و خاطرم هست که امام فرمودند ساعت 4 بعداز ظهر حکومت نظامی شکسته بشود و مردم به خیابونها بیان.من از استادم هم سوال کردم که چطور امام اینگونه سوار بر دلها بود؟ عارف حقیقی و عارف بالله و به رسول و اهل بیت کسی نیست که ساکت بنشینه و هیچ کاری نکنه. عارف حقیقی آن کسی است که فزع می کنه و همه رو بیدار می کنه. اگر بر عکس این دعا بخواهیم تعبیر کنیم اینطور می شود که فزع در نزد خداوند از سوی عارف بالله همه دلها رو زنده می کنه.

  امیرالمومنین علیه السلام اینطور بر قلبها حکومت می کند. ابی عبدالله بر قلبها اینگونه سلطان است و یا اینکه میری خدمت امام رضا علیه السلام و می گی تو سلطان هستی و من رعیت تو هستم. در این زیارتی که هر سه شنبه می خوانیم برای امام عصر علیه السلام گروههای مختلفی رو عنوان می کنی که یکی از اونها "والذابین عنهم" است. یعنی کسانی که مدافع امام هستند. و میگیم که اگر لیاقت شیعه بودن رو نداریم ولی مدافع شما هستیم.

  بیاییم قلبهامون رو با طاعت و عبادت پر کنیم. در طاعت، عبادت هم هست. یعنی اگر درس می خونی باید با طاعت باشه و اینگونه به خدا میرسی. در منزل هم همینطور با اهل خانواده با خوش رفتاری رفتار کنی و از درآمدی که داری هم برای اونها خرج کنی با رضایت کامل و هم اینکه به دیگران کمک بدهی. حالا دیگه کاری نداشته باش آیا دولت یا مجلس کمک کرد یا نه! تو کار خودت رو انجام بده. ایام عید هم همینطور. روضه بیا و هر کسی سوال کرد بگو مادرم رو کشتند می خوام عزا بگیرم. حتی به پدر و مادرت هم بگو. لذا از 29 اسفند تا روز بعد شهادت حضرت به روایت 75 روز که سه شنبه هفته بعدش می شود برنامه داریم. حالا می خواد سال تحویل باشه، فرقی نمی کنه. سالی که نکوست با نام زهراست. (سلام الله علیها) سال ما با حضرت زهرا شروع می شود و حتما بی بی به ما نگاهی می کند. همونطور که غیر ممکنه پدر و مادر چشم از فرزندشون بردارند این خانواده که خیلی مقام بالاتری دارند و این نگاهشون همیشه با ما هست و یقین بدان که اگر اینطور نبود ما الان در فساد غرق بودیم. یقین بدان.

  اگر می خواهیم به خدا خدمتی بکنیم با خدمت به خلق خدا اینکار رو انجام بدهیم. الان هم موقعش است و خیلی از مردم گرفتار هستند. آن کسانی هم که باعث این گرانی های موجود مثل طلا و ارز و غیره و ذلک شدند باید جواب بدهند و این رو هم یادتون باشه این فزع و ناله به قلب این آدمها نمی رسه. اگر نعوذبالله تو جمع ما کسی هست که به سمت خدا نرفته و به سمت شیطان رفته بداند که این فزع به او نمی رسد و دوباره برمی گرده به سمت شیطان که شیطان دعوتش می کنه که بیا اینجا هر کاری که دوست داری انجام بده و کسی کاری به تو نداره. و عاقبتش هم این میشه که در این شعاع نور قرار نمی گیرد. چون حتی ناله زدن نور دارد. دیدی امروز چطوری گریه کردی؟ این ناله نور دارد و اونها محروم هستند.

  جزء سی ام قران یادتون نره، پول برای جهیزیه به احسان حضرت زهرا بدین. عید هم هر چقدر که تونستید بیایید برای عزاداری. چون این خانواده به خودشون نگاه نمی کنند به ظرفیت و توان ما نگاه می کنند. این محبت اهل بیت به ما می مونه البته بضی میگن ما محب هستیم ولی این اشتباهه. ما کجا و محبت اهل بیت کجا. این محبت اهل بیت نسبت به ما می مونه و این پولهایی که داره ما رو خفه می کنه رفتنیه. خدا به همتون خیر کثیر عنایت کند.

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا(س)

  در پیچ و خم غم گذرش خورد به دیوار
  رفت اوج بگیرد که پرش خورد به دیوار

  بودند ملائِک همه در محضرش امّا
  ابلیس لگد زد کمرش خورد به دیوار

  تا خادمه را کرد صدایش همه با خود
  گفتند که لابد پسرش خورد به دیوار

  لرزید مدینه به خود از ناله ی زهرا
  با او همه ی دور و برش خورد به دیوار

  می خواست که سیلی نخورد صورتش امّا
  یک مرتبه چرخید سرش خورد به دیوار

  با دست در آن کوچه به دنبال علی گشت
  انگار که با چشم تَرَش خورد به دیوار

  ای کاش به جای تو مرا... (روی لبش داشت)
  هرگاه که حیدر نظرش خورد به دیوار

  از عرش خدا نوحه گر فاطمه گردید
  تا دختر خیرالبشرش خورد به دیوار

  دوستداران حاج منصور ارضی
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 8 اسفند ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت حجت اروحنا فدا:

  به دریا، رود، آبِ جویی که داریم
  به می میرسد این سبویی که داریم

  میّسر نگردد به بال و وَبالی
  هوای پریدن به کویی که داریم

  بجز آه از چاه خود برکشیدن
  چه شد حاصل از جستجویی که داریم

  به چه رویی آخر شما را بخوانیم
  اگر این چنین خلق وخویی که داریم

  بدون تو در دوره ی سخت غیبت
  نرفت آب خوش از گلویی که داریم

  ز خون شهیدان این آب و خاک است
  به زخم فراقت روفویی که داریم

  مهّیا ی تکبیر وصل تو هستیم
  ز اشک است آب وضویی که داریم

  مرا نوکر کوی تو می شناسند
  چه زیباست نام نکویی که داری

  به شاهی عالم خدایی می ارزد
  در خانه ات آبرویی که داریم

  فقط در پناه شما در امانیم
  ز هر فتنه ی پیشِ رویی که داریم

  اگر خوب یا بد غلام حسینیم
  به کرب و بلاست عطر و بویی که داریم

  حرم با تو رفتن صفا دارد آقا
  چه بی انتهاست آرزویی که داریم

   

  ادامه شرح زیارت امین الله:     وَاَعْلامَ الْقاصِدینَ اِلَیْکَ واضِحَةٌ وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ،

  عرض کردیم این خانواده پرچمهای مشخص و نشانه های مشخصی هستند که در هر کجا که تو نگاه می کنی واضح است و هیچکسی نمی تواند مدعی شود که امیرالمومنین رو نمی شناخته است. منتهی هر کسی امیرالمومنین را از یک بُعد و با یک صفتی می شناسد مثلا اذکاری که حضرت فرمودند یا اینکه به تمامی مستمندان کمک می کردند،‌ ولی از باب تقوی و نماز و رعایت حقوق دیگران حضرت را نمی شناسند و  اگر به درون خودمان نگاه کنیم متوجه می شویم که به ابعادی از امانت خدا یا امین الله که همان امیرالمومنین است کافر هستیم.

  سعی کنیم همدیگر را رعایت کنیم و کمک بدهیم. با لطایف الحیل و زبان زیبا به هم تذکر بدهیم. و این را بدانیم که هر کسی به هر شکلی دم از امیرالمومنین میزند عاقبت امیرالمومنین نیز دستش را خواهد گرفت. اولین دستگیری هم این است که به امام زمان می رسیم. منتهی اول باید شناخت پیدا کنیم که راه درست چیست، از امیرالمومنین تا امام زمان علیهماالسلام. اینطوری وقتی اصول دین درست نشود فروعش هم درست شدنی نیست. اینکه امروز اومدی در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها، بدان که دستت را می گیرند ولی این خود ما هستیم که همه چیز را خراب می کنیم.

  شما ببینید در خواندن نماز چقدر راه برای ما قرار دادند که این نماز رو صحیح بخوانیم. برای هر شک و هر حرکت اضافی و هر کلام و سلام اضافه راهی قرار داده اند تا تقرب پیدا کنی. در کارهای دنیا هم باید اینطور باشی تا کارت رو درست انجام بدهی و به مشکل نخوری.

  من دوست دارم آقای ثمری و دیگر بزرگان در این مورد هم صحبت کنند که روایت میگه گرانی مربوط به رحم نکردن مردم به همدیگر است و اگر مردم به هم رحم نکنند وضع از این هم بدتر خواهد شد. وقتی در جامعه ای فساد و زنا زیاد بشود این پیامدها و بیماری ها را در جامعه به دنبال خواهد آورد. الان این پیچیدگی هایی که برای مردم به وجود آمده به همین خاطر است. به هر حال اینجا ایرانه و تو کسی رو پیدا نمی کنی که از گرسنگی بمیره ولی این گرانی ها باعث شده که عده ای به سختی بیفتند و وظیفه توست که کمک کنی. حالا شاید بگن اقتصاد جهانی اینطور شده و فلان دلیل باعث گرانی شده، ولی همه اش نباید اینطور فکرکرد. در روایت آمده است بدبختی وارد جامعه می شود به خاطر ترک امر به معروف و نهی از منکر و همچنین کثرت گناه. " و منعت السماء " .

  در قم که بودیم هفته گذشته یک مقدار با این جوونهایی که خیلی ظاهر مذهبی هم نداشتند نشستیم و صحبت کردیم. فهمیدم آقایون علما فقط به فکر درسشون هستند و اونجا هم عرض کردم که زمانی که حضرت معصومه سلام الله علیها به قم تشریف آوردند دیدند که یک عده ای اشعری هستند، عده ای فلان و عده ای از یک دسته دیگه. همشون هم سید بزرگوار بودند نه اینکه فکر کنی کافر بودند و الان هم هر کسی برای خودش یه گلدسته درست کرده. و الان هم همون وضعه.

  راهت را انتخاب کن، الان وضعیت طوریه که دشمن جوونها را با هر شکل و وسیله ای جدا می کند. مثلا در فیسبوک دو سه تا نام کاربری به نام من باز کردند و چند تا از برنامه های خوب من رو در اون گذاشتند و اینطوری ادعای ارتباط با من هم دارند که بگن خود حاجی به ما گفته که این کار رو بکنید. واقعا باید با این آدمهای خبیث چه برخوردی داشته باشم؟ جوونه هم به من میگه اگر تو فیسبوک و این سایتهای کثیف رو قبول نداری پس چرا خودت داخل اون برنامه گذاشتی؟ ببینید دشمن چقدر دقیق کار می کنه، از تو به من میگه و از من به تو، جای مشخصی هم ندارند که باهاشون برخورد کنی، (فضای مجازی) و دسترسی به اونها عملی نیست و پیگیریش هم تباه کردن عمره.

  ما اگر اینطور گرفتاریم خودمون این گرفتاری رو تهیه دیدیم، تمامی دستورات اهل بیت به این خاطره که ما درِ خونه اهل بیت سرگردان نباشیم، البته اگر متوجه بشیم. هر چقدر که وُسعت میرسه به فامیل و همسایه ات کمک بده. یعنی همینطور داره بار میاد روی دوش من و واقعا داره آبم میکنه. خیلی گرفتار زیاده و خودت هم خوب می دونی. از این راه (کمک به مردم) بیا در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و بدان که چون به عشق اهل بیت اومدی و گره باز کردی انشاءالله اصول الدینت درست میشه و فروع دینت هم متعاقب اون درست میشه. یعنی خدا بهت توفیق میده که سر سال خمس و زکاتت رو بدی و حج رو هم به جا بیاری.

  بعضی هم به این دنیا اومدن فقط برای دزدی، حالا به هر شکلی که بتونه می دزده. دزدی مالی،‌ دزدی سیاسی، دزدی اجتماعی به صورتهای مختلف و ما که بچه های حضرت زهرا و گریه کن های حضرت هستیم باید مواظب باشیم و گرنه از این پرچمهای واضح که اهل بیت هستند دور می شویم مانند اینکه یک آدم کور نمی تونه ببینه و این کوری خیلی بده چون کوری دنیوی نیست که کورهای دنیوی چیزهایی می بینند که ما نمی بینیم، متاسفانه این کوری قیامته که از این دنیا شروع میشه. ترک ها یک شعری دارند که آتشی که در قیامت برایت روشن می شود از همین دنیاست. هر کسی هر چی اون دنیا می بره از اینجا می بره، حالا می خواهیم چکار کنیم؟

  مواظب رفیقهاتون باشید، مراقب کاسبی ها و کسب درآمدتون باشید و از اون طرف کمک هم بدین. گره زیاده ولی انشاءالله به دست حضرت زهرا سلام الله علیها باز می شود. یک وقت نشه نون خور حضرت زهرا سلام الله علیها باشی ولی با دشمنش باشی. مثل زمان خود حضرت که مردم گرفتار می آمدند و حضرت کارشون رو انجام میداد، پول بهشون میداد و حقیقتا امیرالمومنین به تمام فقرای مدینه کمک کرد و همونها آمدند و زنش رو آتیش زدند. فکر نکنید کافرها و یهودیها و یا فِرَق دیگه اومدند، نه! بر عکس. اون آدم یهودی که امیرالمومنین رو در جنگ خیبر دیده بود که چطور با یک دست دروازه خیبر رو جابجا کرد میگه دیدم دود زیادی به آسمون بلند شده و مرد خیبر را دست بسته دارند می برند و به همین دلیل اون یهودی مسلمان شد. یهودیها و کافرها نبودند بلکه یهودی های امت اینکار رو کردند. نان امیرالمومنین رو نخوریم و برعکس عمل کنیم. من از همین می ترسم و هر روز امین الله می خونم و میگم آقا فقط من رو رها نکن.

  این پرتو ها نشانه های واضح خدا هستند: وَاَعْلامَ الْقاصِدینَ اِلَیْکَ واضِحَةٌ وَاَفْئِدَةَ الْعارِفینَ مِنْکَ فازِعَةٌ، پناه می بریم به خدا، عرض کردم از هفته گذشته که حضرت آقا در مورد شراره های نفس صحبت کردند من خیلی ترسیدم. از سال 1368 حضرت آقا سخنرانی کردند که رهبر امت شدند ولی این حرف خیلی من رو سوزونده. واقعا این شهوات یک وقت از نظر جنسی انسان رو بیچاره می کنه و یک وقت در کلام و شهرت.

  وای از این روزگار، در دعاهایی که من می خونم مثل کمیل (حضرت عبدالعظیم) بعضی وقتها بچه ها می گن خیلی حال خوبی داشتی و مجلس خیلی خوب بود، پس چرا یکدفعه دعا رو رها کردی؟ نمی دونن که در اون لحظه یک وقت به خودم گفتم چه خوندنی می کنی که اینجور مردم گریه می کنند و همونجا دعا رو رها می کنم. نفس! نفس! نمی دونید چی می گم؟

  لذا به همین علته که امام علیه السلام می فرماید: اللهم انی اعوذ بک من نفس لا تشبع، چون نفس مطلقا پرشدنی نیست. اگر می بینی کسی داره کاری می کنه به خاطر شهوتشه. برای همدیگه دعا کنیم. یک شب بیدار شو قبل از اینکه دیر بشه. سال تموم شد. بلند شو و با خدا یک کمی حرف بزن. بگو منو کمک کن تا چند قدم هم برای تو بر دارم.

  خدایا به حق آقامون امیرالمومنین علیه السلام و مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها همه اونهایی که به حضرت زهرا سلام الله علیها کمک میدن کمکشون کن.

   

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا(س)

  اینکه از آتشِ در بال و پرش می سوزد
  نو بهاری است که دارد سپرش می سوزد

  کس خبردار نشد در پس آن در چه گذشت
  فِضّه فهمید که از چه جگرش می سوزد

  ضربه ها پشت سر هم به سر و رویش خورد
  آه مادر سر و دست و کمرش می سوزد

  شدّت ضربه به دیوار سرش را کوبید
  هم جلوی سر و هم پشت سرش می سوزد

  از علی خواست نگهدار حسینش باشد
  تشنه لب گرچه بیاید به بَرَش می سوزد

  سینه اش را سپر شعله ی آتش می کرد
  پس بجای همه دارد سپرش می سوزد

   
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 1 اسفند ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت بقیه الله الاعظم اروحنا فدا:

  جانم هوای وصل تو کرده شتاب کن
  این شیشه را بگیر و پر از عطر ناب کن

  من آن گُلم که زینت باغت نبوده ام
  پس یک قدم بیا و مرا هم گلاب کن

  هر شاخه گل نکرد، علفِ باغ می شود
  گل کن به روی شاخه عمرم شتاب کن

  من یک دعای بی نفس و بی اراده ام
  ای آسمان  . . . مرا مستجاب کن

  هر جا که پل زدم که به راه خطا روم
  سد طریق کن، پل من را خراب کن

  نان از تنور این دل تاریک می خورم
   یک شب تنور سرد مرا آفتاب کن

  من که حساب نوکری ام را نکرده ام
   فردا برای من تو حساب و کتاب کن

  یک شب مرا به چشم حسینت نگاه کن
  یعنی مرا به کرب و بلا انتخاب کن

   

  بیانات حاج آقا منصور ارضی در ادامه شرح زیارت امین الله:

  این شرحی که در خصوص زیارت امین الله خدمت دوستان عرض می کنیم فقط یک شرح تحت اللفظی است و حتی ترجمه هم نیست چه برسد به تفسیر این زیارت. مقام اهل بیت جایی است که هر که نگاه می کند متحیر می ماند. البته نگاه این دنیا را عرض می کنیم و کاری به نگاه آخرتی آن نداریم. انقدر بدانید که این جمله "وَ اَعْلامَ الْقاصِدینَ اِلَیْکَ واضِحَةٌ، (نشانه‏های قاصدان کویت آشکار و نمایان است) شاید از خورشید هم واضحتر باشد و این مخصوص دوستداران اهل بیت است. بر خلاف این را هم قبلا اگر خاطرتون باشه در امین الله خواندیم که : وَاَ لْزَمَ اَعْدائَکَ الْحُجَّةَ مَعَ مالَکَ مِنَ الْحُجَجِ‏ الْبالِغَةِ عَلی‏ جَمیعِ خَلْقِهِ" ؛ حالا این جمیع خلقه رو دقت کنید تا سطوح پایین. پرچم اهل بیت طوری بالا ست که هر کسی در هر افقی باشد این پرچم رو میبینند یعنی همه موجودات و حتی حیوانات.

  هیچکس نمی تواند در قیامت مدعی شود که صحبتی از امیرالمومنین یا سایر ائمه بزرگوار نشنیده ام. این خیلی مهمه. مگر اینکه اون فرد حرام خور باشد چون فرد حرام خور به اهل بیت پشت می کنه. و معنای قرآنی آن هم که بزرگان فرموده اند این است: و عن اعرض ذکری، که امام علیه السلام فرمود "نحن ذکرالله"، وگرنه کلمه الله مستتر است در اسرار نه فقط یک سرّ. ما همینطور می گوییم الله و دستمون رو هم میگیره و 66 هم عدد الله است ولی نمی دانیم که چه چیزی می گوییم. تا به سمت اهل بیت نروی نمی توانی به الله برسی.

  من در سخنرانی اخیر حضرت آقا یک مطلبی را شنیدم که هم خیلی ترسیدم و هم خیلی خجالت کشیدم و آن هم در خصوص حرارت نفس بود که در آخر بیاناتشون فرمودند. این حرارت نفس و حقیقت شراره های نفس که عده ای گرفتارش شدند. هم تو و هم من و هیچکس نیست که منزه باشدو این شراره وقتی زبانه می کشد بی خیال همه دین و هیئت و نمازهایی که خوندی فقط آتش می زند و هر کسی که مسئولیت بیشتری دارد و مقرب تر است فی خطرالعظیم است. آن کسانی که اعلام کردند که می توانند مسئولیت قبول کنند و گرفتار شدند در خطر بزرگی هستند. ما هم کاری نداریم چون طرف حسابشون حضرت آقا است و هر چند وقتی با یک جوالدوز باد غرورشون رو خالی می کنه.

  این آقایون فیلمبردار به من گفتند اگر ممکنه ارتفاع صندلی شما را بالاتر ببریم تا بهتر بتونیم تصویربرداری کنیم، من هم حرفی که چند روز پیش در بین کارگردان ها و فیلمبردارها گفتم رو تکرار می کنم که عرض کردم شما با اخلاص خوننده بازی می کنید. این بالا من چطور باید تواضع کنم تا بتونم در قلب تو تاثیر بگذارم. کلام من و خود من. خیلی مشکله، فقط کافیه یکبار این بالا بنشینی و می بینی چقدر سخته. اگر خودشون نخوان دو خطش رو هم نمی تونیم بخونیم. خودم رو عرض می کنم که چنیدن سال می خونم و ادعا دارم.

  شراره نفس، لذا بعضی ها عقلشون در شهوتشون ذوب می شه و همین باعث میشه "کثرة شهواتی" وجودشون رو بگیره. بچه ها یک ذره کمیل بخونید. پنج شنبه شب نشد جمعه شب بخون، رجائا بعد از نماز صبحت بخون. حکم که نشده شب جمعه باشه . ببینید امیرالمومنین چه حرفهایی زده که همه این حرفها تابلوی زندگیه. اگر نرسیدی این هفته بیای حرم حضرت معصومه سلام الله علیها حداقل خودت توی خونه بخون.

  من هیچ وقت از شهوات خلاص نمی شوم مگر این که مالم رو برای خودم خرج کنم. چطور؟ مگر قرار نیست برای خودمون خرج کنیم راهش اینه که به دیگران کمک کنیم اینجوری در اصل برای خودت خرج کردی.

  من از حرف حضرت آقا در مورد نفس خیلی ترسیدم. همه داریم به دنبال غذا و پوشاک و طلا و غیره و ذلک بیهوده می دویم ولی به خدا اولیاء خدا اصلا به فکرشون این چیزها نمیرسه و تنها دغدغشون اینه که چطور پول جور کنند تا به گرفتار کمک کنند حتی طرف پول قرض کرده بود تا به آدم گرفتار کمک کنه و می گفت نه تنها پول قرضم برگشت بلکه خدا بیشتر هم داد. امام زمانی دوازده میلیون و هشتصد هزار تومان به یک کارگر پول دادیم که بتونه پلاتین برای دنده هاش بگذارند که بمونه. چون توده ای در بدن داشت و این کارگر بیمه نداشت. به شعارها توجه نکنید. یعنی عده ای کارگر هستند که بیمه نیستند. خیلی مردم گرفتار داریم و یک آه می تونه زندگیت رو به هم بریزه. همون کاری که با حضرت یعقوب کرد و چون آن غذایی که بین همه تقسیم می کرد به همسایه اش نرسید و همسایه ناراحت شد خدا فرمود مصیبتش رو می کشی و سالها یوسفش رو از دست داد.

  مواظب باشید آی بچه های ریش دار. خدا رحمت کنه به شیخ رضا سراج می گفتیم چرا می گید بچه های ریش دار؟ می فرمود چون به بلوغ جنسی رسیدن و هنوز بلوغ فکری نشدند. ولی می گفت آی بچه های ریش دار قیامت خیلی سنگینه و هیچکس، هیچکس رو پیدا نمی کنه. یعنی یقین بدان نه تو من رو پیدا می کنی و نه من تو رو پیدا خواهم کرد. فقط یک نفر دنبال ما میاد اگر بوی او را بدهیم آن هم حضرت زهرا سلام الله علیها است. شوخی هم نداریم. اینکه این جمع دور حسین (ع) جمع می شوند و می گویند ما بهشت نمی خواهیم همه بعد از عملکرد حضرت زهرا سلام الله علیها ست. هیچ وجودی چه معصوم و چه غیر معصوم نمی تواند حرکتی کند مگر اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها صدا بزند و ناله بزند و سر پسر عزیزش را در طشت بیاورد.

  یک ذره به خودمون برسیم که قیامت خیلی شلوغه. اونها به ما عنایت می کنند به ما چه ربطی داره، اگر ما زیر پوشش اونها میریم باز هم به ما ربطی نداره، یعنی چی؟ یعنی اعمالمون رو درست کنیم، نماز خوندنمون رو درست کنیم. مسائل شرعی مون رو سوال کنیم. جوون بوده که بر اثر جهل و سوال نکردن سه روز در حالیکه شرایط خوندن نماز رو نداشته به مسجد  می رفته و بعدا فهمیده. و خدا لعنت کنه کسانی رو که کاری کردند مردم مخصوصا جوونها ارتباطشون با علما و مراجع بزرگوار تقلید قطع بشه. این فسادی که می بینید همه به همین خاطره و اکثرشون هم سنین پایین هستند.

  یک مقدار چَت کردن رو رها کن که چیزی گیرت نمیاد و در عوض صبح 10 دقیقه قبل از اذان بلند شو و به قول قدیمیها با خدا ببند و یا به قول جدیدی ها با خدا چَت کن.  باهاش حرف بزن و بگو واقعا من کجای بندگی تو هستم و با این غرق شدن در کثافات دنیا فقط تو می تونی منو کمکم کنی.

  خدایا ما رو رها نکن. ما رو از حضرت زهرا سلام الله علیها جدا نکن. عیدی ما رو ظهور حضرت حجت ارواحنا فدا قرار بده. پول برای جهیزیه یادتون نره. جزء 28 قرآن رو فراموش نکیند. شب جمعه هم از ساعت 3 نیمه شب مسجد اعظم قم دعای کمیل انشاءالله داریم اگر توانستید بیایید تا در ایام شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها مهمان حضرت باشیم.انشاءالله عاقبت به خیر شوید.    

   

  اشعار مربوط به مولودی حضرت امام حسن عسگری علیه السلام :

  پَرِ شکسته به بالا نمی رسد هرگز
   تلاش می کند اما نمی رسد هرگز

  کبوتری که هوایی نشد در این وادی
   به آسمان تمنا نمی رسد هرگز

  اگر اجازه نیاید که تا ابد معشوق
  به سوی خانه لیلا نمی رسد هرگز

  چنان مقام به عشاق می دهد الله
  به فکر مردم دنیا نمی رسد هرگز

  مقام و سلطنت و پادشاهی عالم
   به پای رایتی ما نمی رسد هرگز

  و بی ولای تو و خانواده ات آقا
   کسی به عالم معنا نمی رسد هرگز

  بدون گوشه چشم تو شیعه در محشر
   به خاکبوسی زهرا نمی رسد هرگز

  مسیح آل محمد (ص)، مسیح زهرایی (س)
   به گرد پای تو عیسی نمی رسد هرگز

  پَرَم به شوق هوای تو وا شده آقا
   کبوتر تو به سویت رها شده آقا

  زمان مستی ما انتها ندارد که
   مریض عشق تو بودن دوا ندارد که

  بهشتِ من تویی آقا، بهشت را چه کنم
   بهشت بی گُلِ رویت صفا ندارد که

  نمی دهم به بهشت خدا حریم تو را
   بهشت قد حریم تو جا ندارد که

  فدای بنده نوازی و مهربانی تو
   سرای لطف تو شاه و گدا ندارد که

  کجاست حاتم طایی ببیند اینجا را
   کسی شبیه تو دست عطا ندارد که

  سرای توست پذیرای آرزومندان
   کسی به قدر تو حاجت روا ندارد که

  میان این همه القاب نیک هیچ اسمی
   صفای کنیه ابن الرضا ندارد که

  تویی که آینه حی ذوالمَنَت خوانم
   عزیز قلب رضایی تو را حسن خوانم

  امام عسگری، آقا، امیر، مولانا
   دو دست خالی ما را بگیر، مولانا

  گدای نیمه شب، بین این گذر هستم
   بیا و توشه بده بر حقیر مولانا

  نگاه روشن خود را ز ما دریغ مکن
   منم به دام نگاهت اسیر مولانا

  به نفس سرکش و طغیانگرم نگاهی کن
   دعا نما که شَوَم سر به زیر مولانا

  بگو به ما وسط برکه سقا چه شد
   که بوسه زد به قدوم تو شیر مولانا

  بصیرتی بده آقا که راه کج نروم
   تویی تو آینه یا بصیر مولانا

  به کوری همه دشمنان، خدای کریم
   نوشته نام تو را از غدیر مولانا

  تویی که چشمه ناب معارفی آقا
   کمال سیر و سلوک هر عارفی آقا

  هر آنچه ناز فروشی تو، مشتری هستم
   میان صحن تو دنبال نوکری هستم

  دعای بال قنوتم که مستجاب شدم
   که تحت رایت عشقم پیمبری هستم

  هزار مرتبه مدیون ربنای تو ام
   اگر که شیعه مجنون حیدری هستم

  به انفلاب و نام خمینی همیشه محتاجم
   به یاد خون شهیدان کوثری هستم

  چه منتی به سر من نهاده دست شما
   که تابع سخن رهبری هستم

  شباهتی است میان دل من و دل تو
   شباهتی است که مثل تو مادری هستم

  به روز حشر کشم نعره های مستانه
   که من غلام غلامان عسگری هستم

  مجیر آل رسولی مدد ابالمهدی
   فروغ چشم بتولی مدد ابالمهدی

  عطش میان حرم رود نیل می گردد
   سرشک دیده ما سلسبیل می گردد

  کسی که زائر قبر غریبتان باشد
   میان آتش غمها خلیل می گردد

  ندارد هیچ تعجب که در کنار شما
   کبوتر حرمت جبرئیل می گردد

  به حج نرفته ای اما طواف درگاهت
   هزار حج خدا بی بدیل می گردد

  به حلقه های ضریحی که نیست در حرمت
   دل شکسته زائر دخیل می گردد

  دوباره پای برهنه به جاده می آئیم
   به سوی صحن و سرایت پیاده می آئیم
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 24 بهمن ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  مناجات با حضرت بقیه الله الاعظم اروحنا فدا:

  فضای سینه شرربار می شود بی تو
  بیا که حال دلم زار می شود بی تو

  بیا اگر که نیایی رفیق دیرینت
  رفیق لشکر اغیار می شود بی تو

  ربیع با تو ربیع است ای صنم ور نه
  بهار بر سرم آوار می شود بی تو

  بخر که این دل زنگار خورده ام آقا
  خرید نسیه ی سمسار می شود بی تو

  عطای دست تو شغل مرا گدایی کرد
  گدای دست تو بیکار می شود بی تو

  بیا و ملتفت آه سینه ی من باش
  محل به سینه ام انبار می شود بی تو

  ببین که کاسبی این زمانه ی مردم
  به سبک وشیوه ی کفار می شود بی تو

  برای امت چشم انتظار فکری کن
  جهان به دیده مان تار می شود بی تو

  بدون تو سفر کربلا نمی خواهم
  مسیر عشق چه دشوار می شود بی تو

  یتیم عسگری ای غایب از نظر برگرد
  دلم هوای تو را دارد از سفر برگرد
  بیانات حاج آقا منصور ارضی در ادامه شرح زیارت امین الله:

  راه برای کسانی که راغبند، شوق دارند، تمایل دارند باز است. خیلی هم زیباست. منتهی ما الان داریم راه را چیز دیگری می بینیم. انقدر که ما به این سیستم های ارتباطی مثل موبایل و کامپیوتر و ... انس گرفتیم که عمرمون در حال از دست رفتن است. همه چیز را از دست دادیم؛ هجوم فِرَق کفر هم دارد به هیات ها نفوذ می کنه؛ رفت و آمد ها، شکل ها، گریه کردن ها، سینه زدن ها، کف زدن ها و . . . عمرمون را  تا حالا که از دست دادیم مابقی اش را میخواهیم چیکار کنیم؟،

  "وَسُبُلَ الرّاغِبینَ اِلَیْکَ شارِعَةٌ" ؛ نباید اهل بیت را رها کنیم. در این راهپیمایی به این عظمت مردم ا الله اکبر می گویند و شعار مرگ بر کفار سر می دهند ولی متاسفانه می بینیم یه گوشه ای جشن های آنچنانی برپا کرده اند. اینها متعلق به کدام دسته هستند، برای  کدام ارگان و شرکت هستند؟

  حقیقتش را بخواهی مثل یک لقمه حلال و تمیز و خوشمزه ای هست که ما بزنیم تو لجن و بخوریم. ببین حرکت حرکت عظیمی است، تو دهن دشمن ها خورد؛ دیدید که مقام معظّم رهبری هم وظیفه دانست که از مردم تشکر کنه امّا ما چــــــــی؟،؟ ما کجای کاریم؟ کجای بندگی هستیم؟ اصلاً سرگردون شدیم،  یعنی چون به ذکر خدا مشغول نیستیم آرامش هم نداریم. می خوای اعصابت راحت باشه؟ این همه دعا داریم برای صبح. اگر می خوای از شرّ شیطان و جنودش راحت بشی بخون، میگه میخوام همینطوری اعصابم راحت باشه، همینطوری نمیشه، دعای غروب را می خونی یا نه؟ اصلاً دعای غروب چی هست؟،؟ بگرد اوّلش هم دارد "الحمد الله الذی . . ." که از شرّ شیاطین در امان باشی چون اینها یک گروهی هستند که می خواهند ما را از اهل بیت جدا کنند، دم غروب هم میان سراغت. شما دقّت کردید اکثر دعوا ها دم غروبه، اکثر پریشانی ها، ناراحتی ها، اندوه ها و...دم غروبه،

  طبیب نداریم تو این صدا سیما، طبیب نداریم. خودشون هم مریض اند. یعنی دائم حرف می زنند در رابطه با خانواده ولی یاد قیامت نمی اندازند. یاد قیامت میخوای بیفتی؟ بسم الله، سوره ی زلزال را با دقّت بخون ببین چه خبره، ولی اونقدر که ما بنده ی دنیا و مال شدیم که هیچی . . .

  بابا جون اون کسی که گریه کن حضرت زهرا(س) است از همین جا اونور را می بینه. بدن اون کسی که حالیـــــــشونه می لرزه ،

  اگه لحظه ای تو بازار و این خیابان ها بگردی می بینی همه اون کسایی که میگن نداریم و از نظام ناراضی هستند، چقدر خرید می کنند، دم اذان هم همه تو گردشند، اون وقت میخوای بدتر از این هم نشه؟،

  یه ذرّه به فکر خودت و اطرافیانت باش. یکسری دارند به خودشون می پیچند ها، این رو هم بدونید که هرکسی که بگه من راه خدا و اهل بیت را نمی دونم یا پیدا نکردم دروغ میگه حالا چه من چه هر کس دیگه. پول واسه جهیزیه فراموش نشه . . . جزء بیست و هفتم قرآن را هم بخونید.

  انشاءالله خدا عاقبت ها مونو ختم به خیر کند و هرکس که محّب حضرت زهرا(س) است را کمک کند.

  اشعار مربوط به روضه حضرت زهرا سلام الله علیها :

  همین که شعله به پای تو بی امان پیچید
  صدای ناله ی تو بین آسمان پیچید

  نفس نفس زدنت پشت در عذابم داد
  نسیم سوختنت سمت بی کران پیچید

  به روی صورت تو شعله چنگ می انداخت
  نهال بودی در ناله ات خزان پیچید

  بنا نبود که در سمت پهلویت برود
  ولی بسوی تو با لگد چنان پیچید

  میان سینه ی تو میخ فاصله انداخت
  میان پهلوی تو درد استخوان پیچید

  چنان زدند که از روی شاخه بار افتاد
  لگد به روی سرت خورد و ناگهان پیچید

  همین که زیر در خانه گیر افتادی
  بسوی خانه ی من پای دشمنان پیچید

  تو آن وقار نبودی که بر زمین بخوری
  گمان کنم وسط کوچه پایتان پیچید

  نشد برای تو کاری کنم فقط سلمان
  تو را میان عبایم در آن میان پیچید

  حسنین و من و کلثوم یکجا
  میزدیم ناله ز دل وا امـــــــّا
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین (ع) | 17 بهمن ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  اشعار مناجات با حضرت حجت ارواحنا فدا:

  عاشق غم زده با طرفه نگاهی شاد است
  نظری کن که دلم با غم تو آباد است

  کار صبرم ز فراق تو به فریاد کشید
  چه توان کرد که فریاد رسم فریاد است

  رتبه ی نوکرت از رتبه تو گشت بلند
   سایل کوی تو از ناز همه آزاد است

  قسمت من نشد آخر که ببوسم قدمت
  گوییا حسرت و غم با دل من همزاد است

  وای بر من اگر از بی خبرانت باشم
  عشق اینگونه همان خانه ی بی بنیاد است

  جذبه ی لطف مگر راه گشاید ور نه
  بوی پیراهن یوسف گره ای بر باد است

  گریه بر غربت زهرا هنر دیده ی ماست
  روضه های تو مرا ارثییّه ی اجداد است

  هر چه داریم ز دل غم ز مدینه داریم
  شیعه را مِحنَت کوچه غم مادرزاد است

  ای جگر سوخته از غریت مادر بازآ
  هر سحر معتکف تربت مادر بازآ


  بیانات حاج آقا منصور ارضی در ادامه شرح زیارت امین الله:

  عرض کردیم که صفات بزرگ اهل بیت در این دعای مین الله مقداریش ثبت شده، دیگر این صفات این بزرگواران؛ "سُبُلَ الرّاغبینَ الیکَ الشّارعة" خذایا راه های مشتاقان بسوی تو کاملاً باز است. شما می دانید در عرب به مسیری که بسیار باز و هموار و خوب باشد شارع می گویند. لذا هر کس که بخواهد از طریق اهل بیت به خدا برسه راحت راحته،

  بــــله حالا کسانی هستند که خودشونو از این راه جدا می کنند و خودشون یک راهی درست می کنند و مردم هم به اون مسیر دعوت می کنند که آخرش هم به بن ست می رسند. حالا هر کسی  که می خواهد باشد چون همانطوری که عرض کردیم راه اینــــه...

   حال هر کس خودشو به این خانواده چه متوصّل و چه متوسّل کنه راحت میتونه به مقصد برسه، گیری نداره فرقی هم نداره به کدام یک از چهازرده معصوم و این به دور از اعتقادات به چهارده معصوم هم نیست ها، شما اگر حضرت زهرا(س) را بیشتر از دیگر مصومین دوست داری و از اون الگو میگیری و درخواست می کنی و زن و بچّه ات را با او تنظیم می کنی اینها هیچ یک با هم منافاتی نداره ها هیچ فرق و ضدّیتی ندارند که مثلاً شما امیرالمومنین(ع) را قبول داری، همه را قبول داری. لذا هر کدام از اینها را که انتخاب کنی مسیر رسیدن به خدا باز است.

  منتها کی این وسط مشتاقه؟، ما الان اکثرا داریم جور دیگری با اهل بیت رفتار می کنیم، گرویی برخورد می کنیم. نمیگم نذر نکن ها . . . امّا اینکه ما گرویی با اهل بیت برخورد داشته باشیم خوب نیست.

  من داشتم سیری می کردم تو خوننده های قدیم؛ دیدم عجیبه، خوننده های قدیم این همه تبلیغات داشتند؟، طرف اصلاً سندی ندارد که خوننده باشه، یه سینه زن بوده حالا ببین در و دیوار خیابان بنر و پلاکارد و . . .تو هم مقصّری؛ من هم مقصّرم، خوننده ها الان اینطوری شدند، اسم واعظ را کوچک می زنند اسم خوننده را بزرگ، ببینید چه وضعی شده؛ با چه وضعی می خونند با چه قد و قواره ای می خونند.با چه استادی؟،

  اصلاً ما قرار نشد بیایم تو دین و گیرهای اینطوری داشته باشیم. بدونید کسی که مودّب به دین است این مشکلات نسیت، هر روز هم دارد سخنران و واعظ میگه اصلا ما حواسمون نیست، چون ما مشتاق این راه و خانواده نسیتیم،

  اگر روزی اومدی زیارت عاشورا که مشتاق این خانواده بودی و می دونستی که اگر این خانواده بخواهند می تونند گره ات را باز کنند ارزش داره و اینطوری دیگه نذر میکنی که اگر فلان مشکلم حل بشه زندگی ام را تغییر بدم.

  اگر می بینی که گرفتاریم مشکل داریم بدونید که بچهّ ها یواش یواش دارن به ما پشت می کنند اهل بیت و یا به اصطلاح امروز روشونو از ما بر می گردونند، شما الان نگاه کنید ما را به چه صورتی قبول می کنند اهل بیت؟ یکی از همین راه هایش کمک کردن به مردم که یکی از دریچه هاش جهیزیه است. الان ما برای شب عید اگر بخواهیم کاری کنیم باید دو، سه برابر هزینه کنیم تا طرف بتونه یک لقمه نون تهیّه کند.

  کِی می خواهیم درست بشیم؟ کِی؟ وقتی سرمونو رو خاک گذاشتند؟ اون موقع که دیگه فایده نداره، تازه همون وارثت داد میزنه چون باید مالیات به دولت بده، انحصار ورثه بده، یهو یکی این وسط نگه من زن و بچّه شم . . .

  چقدر این خانواده (اهل بیت) برای ما زحمت کشیدند؛ راه را باز کردند، ما نداریم کسی اینطوری برای ما زحمت کشیده باشد، نداریــــــــــــــم،

  لذا این امین الله را دایم بخونید بذارید تو دلتون جا بشه. انشاالله که تو این دهه فقط دهه فیلم و سینما و هنرپیشه ها نباشه. دهه بیداری واسه خود ما هم باشه. واقعا برای ما بیداری باشه و اینقدر بدون که نفرین ها اثر گذاشت، دارد دست این یارو باز میشه که مردم بشناسنش چقدر کینه توزه، چقدر متکبّره، چقدر دروغ میگه . . .امّا بدون قلب رهبری داغونه از این درگیری هایی که صورت گرفته، کاریش هم نمیشه کرد. دیدید آقای ثمری که داشت الان دیگه با ناراحتی نفرین می کرد...نفرین باید نیمه شب بشه، اینهایی که اینطوری با دستگاه امام حسین(ع) و خون شهدا و . . . بازی می کنند.

  خیلی مومنین گرفتارند ها ،،، با صد تومن دویست تومن هم درست نمیشه. بیاید واقعا به امام حسین(ع) خدمت کنیم به حضرت زهرا(س) خدمت کنیم.

  انشاءالله که خدا ما را از عاملین نوکری در این دستگاه قرار بدهد.

  جزء بیست و ششم قرآن فراموش نشه. برنامه ما برای فاطمیه اوّل هم از 29 اسفند تا 6 فروردین است.

  از 20 فروردین تا شش روز هم فاطمیه دوّم ماست. ما بین اینها هم جلسات هفتگی تعطیله. مسجد ارک هم تقریبا از روز 30 اسفند تا شب شهادت برقراره.

  انشاالله تشریف بیارید که حضرت زهرا(س)براتون تهّیه دیده.

  اشعار مربوط به روضه حضرت ابالفضل العباس علیه السلام:

  آسمان پیش نگاه تر من می لرزد
  تو زمین می خوری و پیکر من می لرزد

  خبرت را بسوی خیمه هراسان بردند
  خیمه از حال دل مضطر من می لرزد

  دست من نیست کنار تو زمین می افتم
  زانویم از غم آب آور من می لرزد

  تیر در چشم تو چون خورد سپاهم آشفت
  صف مژگان تو نــــــه لشکر من می لرزد

  چون عطش شعله کشد لرزه به تن می افتد
  بین گهواره علی اصغر من می لرزد

  بعد تو دست حرامی به حرم باز شده
  بی سبب نیست تن دختر من می لرزد

  دشمن از کشتن تو فکر جسارت کرده
  رفتی و بی تو دل خواهر من می لرزد
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورای ابا عبدالله الحسین (ع) | 10 بهمن ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  اشعار ماه ربیع الاول:

  شهر برکات است ربیع المولود
  پر از حسنات است ربیع المولود

  میلاد پیمبر و امام صادق
  ماه صلوات است ربیع المولود

  کشتی نجات است ربیع المولود
  خود آب حیات است ربیع المولود

  گویند که ازدواج زهرا و علی است
  ماه صلوات است ربیع المولود

  باران بَراعَت است ربیع المولود
  غرق نَفَحات است ربیع المولود

  گاه به درک رفتن ارکان فساد
  ماه صلوات است ربیع المولود

  زیارت عاشورا 10 بهمن 1391 | حاج منصور ارضی ║ فایل صوتی  بیانات حاج آقا منصور ارضی در ادامه شرح زیارت امین الله:

  قبل از شرح دعا لازم به ذکر است که بعضی از عزیزان عزیز خودشان را از دست داده اند از جمله خادمان این حسینیه که آقایان رزاقی مادر محترمه اشون رو از دست دادند و روز گذشته مجلس ختم گرفتند و فقط همین مجلس را نیز گرفتند و مجلس دیگری ندارند. به هر حال در آخر مجلس یک فاتحه برای این کنیز حضرت زهرا سلام الله علیها بخوانید و در این خصوص باید عرض کنم خیلی ها آمدند و رفتند زیر خاک اما کسانی که نوکر امام حسین علیه السلام هستند یک علامت خاص دارند و این حرف به این معنا نیست که دیگران نوکر ابی عبدالله نبوده اند ولی بعضی ها اینطور هستند که ایام رحلتشون از شروع فاطمیه تا شهادت بی بی قرار داده می شود و یکی از جلوه های "بابی انت و امی" همین موضوع است.

  در مورد بخش دوم زیارت امین الله عرض کردیم که این بخش دعا مختص خاصان و یا مخبتین است و مخبتین بالاتر از مخلصین هستند. یعنی گروهی هستند که چنان محو جمال و جلال خداوند می شوند که به مقام واله در عبادت می رسند و شیدای حضرت حق می شوند.

  حالا وقتی در کنار امیرالمومنین علیه السلام این زیارت رو می خونی اعتراف می کنی که اولین نفر که این صفت رو داشته خود آقا امیرالمومنین است و هر کسی باید سعی کند خودش رو به اندازه سر سوزنی به آقا برسونه و این قدم اوله. وقتی می آییم در این وادی که گره از کار یار و دوست امیرالمومنین باز کنیم مثل همین جهیزیه که یک نوعش هست و می بینیم که تحولاتی در وجودمون پیدا می شود. ولی هنوز جوارح ما خوب نشده و اگر قلب ما که مرکز همه خوبیهاست درست بشه وضعیت انسان تغییر پیدا می کند.

  لذا این فراز مخصوص یه عده ای است "اللهم ان قلوب المخبتین الیک والهه" ؛ در قرآن هم حدود سه آیه داریم که در خصوص مقام مخبتین اشاره می فرماید که اخبات چه مقامی دارند. در دعا نیز همینطور است و تا جائیکه بنده به خاطر دارم در دعای خمس عشر نیز این مقام آمده است.

  بنابراین هر زمان که زیارت مشرف شدید این زیارت امین الله رو به نیابت حرم امیرالمومنین بخوانید و بزرگان ما نه تنها در حرم شریف سایر ائمه این دعا رو می خواندند بلکه در قبور مطهر امام زادگان مانند حضرت معصومه و حضرت زینب سلام الله علیها نیز از فیض این زیارت مستفیذ می شدند.  اگر زیارت کاملتری خواستی بخوانی جامعه کبیره بخوان.

  خیلی از این زیارت (امین الله) مواظبت کنید چون به دست هر کسی نمیرسه. یکی از راههای مواظبت، ذکر زبانی است و آنچه در مفاتیح آمده برای استفاده خوب است. مثلا پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله هر روز به اندازه رگهای اصلی بدن که 30 رگ می باشد این ذکر را می گفتند:"سبحان الله والحمدلله و لااله الا الله و الله اکبر و لا حول ولا قوه الا بالله" و در اینجا "العلی العظیم" ندارد شما هم اضافه نکنید. شما ببینید وقتی انسان مشغول این ذکر بشود نه به حرف هجو گوش می دهد و نه حرف اضافی و هجو از دهان او خارج می شود. دنبال پیامک هم نیست تا خودش رو آلوده کند.

  خیلی از ما خودمون رو اهل دین نشان می دهیم ولی وقتی می آییم در این مجالس می بینیم که چقدر از اهل بیت دور شدیم و ما کجا و ابی عبدالله کجا. بنابراین سعی کنید ذکر بگید، صلوات یا ذکر استغفار داشته باشید و انتظار هم نداشته باشید با گفتن ذکر با موشک شما رو به عرش ببرند (یعنی سریع به نتیجه برسید و مقام قرب الهی پیدا کنید) بلکه دنبال این باش که حلال بخوری و دنبال حرام نری اینطور همیشه با اهل بیت هستی و هر کسی که همراه اهل بیت شد همیشه در عرش است. الذین هم فی صلاتهم دائمون یعنی دائما در معراج هستی.

  روز گذشته آقای ثمری در بالای منبر فرمودند که آیا می دانید قبر شما صندوق صدقات شماست. یعنی هر چقدر کار خوب یا بد انجام بدهید در این صندوق ریخته می شود. هر پول بیهوده ای خرج کنی باید جواب بدهی. شیطون بلده که از چه راهی تو رو از امام حسین دور کنه. فقط همین رو بگم که مواظب باشید از امام حسین علیه السلام جدا نشوید.  

  دنبال مخبتین باشیم اولین مخبتین هم که در عالم این صفات رو داشته اند اهل بیت بوده اند. از رسول اکرم صلی الله علیه و آله تا امام زمان علیه السلام و همه اشون هم اول هستند. یعنی "و تولیت به اولکم . . ." در جامعه کبیره هم خوانده اید.

  جزء بیست و پنجم قرآن یادتون نره . این عید رو هم تبریک می گم امیدواریم  به واسطه این روز رسول الله و حضرت صادق علیهما سلام به ما نظر مرحمت کنند. مخصوصا به برادران وخواهران دینی بی بضاعتمون که واقعا در تنگنا هستند.

  دزدی ها شده حالا دارند دست و پا می زنند که چه کنند ولی عیبی نداره، باشه!!! اون خدایی که ما توی این سی و چهار سال میشناسیم این کسانی که مسئول بودند و جنایت کردند رو به بدترین دردها گرفتار می کند.

  اشعار مربوط به میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام و حضرت امام جعفر صادق علیهما سلام:

  همه مجذوب یک خبر بودند
  بـــی قرار پــیــمــبــر بودند

  همه در انتظار لحظه ی ناب
  جَست اخبار معتبر بودند

  دور تا دور بیت عبدالله
  دشمن و دوست در گذر بودند

  مکه انگار نور باران بود
  همه حیران آن سحر بودند

  دلربایی ترین شب عالم
  همه آفاق مفتخر بودند

  نوریان و موحّدان مسرور
  ناریان سخت بر نظر بودند

  نوریان جمعی از بنی هاشم
  ناریان پیرو شرر بودند

  پاسی از شب گذشته بود امّا
  همه مبهوت یکدِگر بودند

  خبر آمد که آمده احــــمـــــد
  همه مشتاق این پسر بودند

  کِی تواند که وصف او گویند؟
  مادِحانی که خود قمر بودند

  "عَجَزَالواصِفونَ عَن ُصِفَتِک
  ما عَرَفناکَ حَقَّ مَعرِفَتِک"

  آمد از امر حق رسول مبین
  تا نمایان شود حقیقت دین

  همه ادیانِ وحیِ اسلام اند
  همه ی انبیاء رسول امین

  همگی آمدند تا گویند
  جُز وِلای علی نباشد دین

  همه دارند این ولایت را
  هر نبی قَدرِ فقر خود مسکین

  در اولوالعزم ها مقرّب تر
  هر چقدر از علی کنند تمکین

  خاتم الانبیاء شد از این رو
  که فزون تر ولایتش تضمین

  مَرد معراج و لیلة الاسرار
  اوست والشّمس و ضُحها و تّین

  برگزید اش خدا به اوج مقام
  مصطفی شد در آسمان و زمین

  و خَلَقناهُ اَحسَنُ التَقویم
  فَجَعَلناهُ فی قَرارِ مَکین

  "عَجَزَالواصِفونَ عَن ُصِفَتِک
  ما عَرَفناکَ حَقَّ مَعرِفَتِک"

  آسمان را مَهِ جلی احمد
  کهکشان را سَیَنجلی احمد

  عاشقان خالصانه می گفتند
  حضرت والی الولی احمد

  آری آری محمّد است امّا
  هم گل مرتضی علی احمد

  دوقلوی علی ز روز ازل
  هم نبی هست و هم ولی احمد

  آنکه دارد ز قبل خلقت خویش
  بر زبانش علی علی احمد

  شَجَرِ واحدی که از ریشه
  با علی داشت همدلی احمد

  خود رسول ولایت علی است
  از همان روز اوّلی احمد

  چون فَرَزتُ و ربّکُم بشِنید
  گفت بر امر حق بلی احمد

  ملکوت نبی همان علی است
  هردو یک گوهر از علی احمد

  دیده وا کرد چون در این عالم
  گفت بی وَقفه یـــاعـــلــی احمد

  "عَجَزَالواصِفونَ عَن ُصِفَتِک
  ما عَرَفناکَ حَقَّ مَعرِفَتِک"

  خــــداونـــد خــالـــق یــکتــا
  کوثر از سُلب مصطفی پیدا

  امتداد حدیث قدسی اوست
  همه عالم بخاطر زهــــرا

  این شناسنده ی علی به جهان
  خود علی را شناخته تنها

  جَنب شمس و قمر یعنی
  الحَسَن بعد حسین را مولا

  هَل اَتا سوره ی خصوصی اوست
  اِنَّ هذا جَزآءً مَشکورا

  سِرّ او درک سوره ی اسرا
  شاهدِ قابِ قوصِ عَواَدنا

  اوست معنای تامّ جاء الحّق
  ذهَبَ الباطلش همه اعداء

  شافع روز حسرت امّت
  صاحب عالمین و ماهیها

  او به ما راه بندگی آموخت
  از طریــق دوازده آقـــــــا

  مذهب از اوست مکتب از او نیز
  جعفر صادق آیتی او را

  او شفابخش سینه ی پر درد
  ما بــــَلا دیدگانِ جانِ بَـــلا

  او شرابِ طَهورِ تشنه لبان
  ما عطش دیدگان عاشورا

  او برای حسین می میرد
  وز پی مجتبی است بی پروا

  با همان خُلق و خوی زیبایش
  می پَرَستَد حسین را گویا

  گاه صحبت ز اسوه ی حَسَنِین
  او مجسّم شود به دیده ی ما

  همه ی هستی برابرش به سلام
  همه در کار مهدی اش به دعا

  آید آن زاده ی رسول الله
  در پی انتقام آل عَبــــآ

  منتقم اِنتقم بــــیـــــا کـــه شود
  جان ما فرش زیر پای شما
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورای ابا عبدالله الحسین (ع) | ۳ بهمن ۹۱ | صنف لباس فروش ها

  اشعار مناجات با امام زمان عج

  فوج مَلَک دُور و بَرَش دارد نگارم
  یک آسمان زیرِ پرش دارد نگارم

  باید تمام عرشیان چاوش بخوانند
  تاج ولایت بر سَرَش دارد نگارم

  علی کویش حسن خویِش حسینی صبرش
  خُلقی چو جدّ اطهرش دارد نگارم

  نامی دِگر از حاتمِ داعی نمانده است
  از بس گدا در محضرش دارد نگارم

  حتّی منه پیمان شکن را هم دعا گوست
  الحق که ارث از مادرش دارد نگارم

  از اول غیبت به شیعه بوده معلوم
  فکری برای آخرش دارد نگارم

  وقتِ فرج شمشیر حیدر را به دستی
  قرآن به دستِ دیگرش دارد نگارم

  یعنی به سر فکر تقاص خون جدّ و
  شش ماههِ طفلِ پرپرش دارد نگارم

  کوری چشم دشمنان لطفی مدارا
  بر این نظام و رهبرش دارد نگارم

  ما در پیِ دیدارِ رویِ یــــار هستیم
  از غَمضه ی چشمان او بیمار هستیم

   
  بیانات:

  اشک ریختن و مناجات های جان سوز سِیر اینگونه نیست. فقط نشاط در این نیست

  نشاط در برگزاری بهترین اعمال خیر است، نشاط در اینکه دست کسی را بگیری. گاهی وقت ها آدم میگه مثلا اگر برای امام حسین(ع) گریه نکنم به چه دردی می خورم پس؟ در جواب میگیم نیمه بیشتر این زیارت عاشورا و دیگر زیارت ها براعت است و همش هم مصیبت نیست، این نشون میده ما باید این نشاط را داشته باشم مخصوصاً این روزهایی که زمان مرگ فرعون است و به درک واصل شدن یزید لعنت الله علیه و خدا و اهل بیت هم به فکر خودمون بودند که ما در ربیع الاوّل و ربیع الثّانی مثل بهار برای خودمون استفاده می کنیم؟ یعنی دلمون خوشحاله؟

  بعضی ها اینطوری نیستند! ولی بعضی ها چرا، همین را رعایت می کنند یعنی به عشق امام زمان و تاج گذاری حضرت کار خیر می کنند که می فرمایند مثل دیروزی اگر کسی یه قدم خیر بردارد؛ یک دلی را شاد بکنه، یک نفر را احسان بدهد غذا بدهد اینها همه به عشق آقا باشه چه مقامی پیدا می کنه!

  شما ببینید با توجه به این گرانی ها و سختی های مردم، قدمی که بر میداری اون قدم به سمت کی است؟ آیا به سمت خدا و اهل بیته یا چیز دیگه؟

  شما دقّت کنید که اهل بیت چه مقامی داشتند

  بحث به اینجا رسید که گفتیم " مشغولة عن الدنیا بحمدک و ثنایک" مقداری ترجمه اش را گفتیم. حالا ببین این خانواده چه جوری اند؟ میگه وقتی کنار قبر امیرالمونین میرسی سمت راست صورتت را به قبر یا ضریح و میگه : "اللهم ان قلوب المخبتین الیک الواله" ؛ یعنی

  شور و شعف درش هست که بخنده و چه گریه کند نمک داره! که بهش میگن نمکدار. کسی که نمک ولایت دارد همینطوریه، قلبش شیدا و شوریده ی خداست! از اینجا به بد دعا خصوصی میشه! بلـــــه خصوصی میشه. ولی باز هم عرض می کنیم که با این صفت هم داریم با خدا حرف می زنیم و هم در مورد اهل بیته. این در این خونه است و ببین چقدرعاله و هیچ کس نمی آد در این خونه را بزنه حتّی من و تو!

  اگر بقیّه ی دعا را تند تند می تونستم بخونم متوجّه میشدی که واقعاً همه ی حاجاتی که ما هنوز نخواستیم آماده است ولی کسی حاجت نمی خواد؛ ساده بخواهیم بگین اینکه الان حاجت تو دستشه ولی هیچ کس نمی خواهد منتهی حاجاتی که متصّل به دنیا و شهوت واین جور چیز ها قاطی باشه نـــــــــــــه! ما دایماً اون ها را می خواهیم.الان مثلاً ورود حضرت به پیشگاه خدا با درجه ی امامت هست دیگر؛ حالا شما از حضرت حجّت چی می خواهید؟؟

  برخی میگن " العجل علی ظهورک" یا " العجل لفرج مولانا صاحب الزمان" ولی باز هم برای حاجت خودشون می خواهند، اگر بیاد گردنشو بزنه چی؟!؟

  پس بدونید اصلاً شیعه قلبش مثل آقاشه، مثل امیرالمومنین، مثل اهل بیت است: " قلوب المخبتین" معلوم میشه که "مخبتین" برگزیدگان هستند، مواظبت از حلال و حرام که کردند هیچ در مکروهات هم دقّت داشتند؛ اینها در خانه ی خدا که میرسند شیدا اند بطوری که یه عدّه که از بیرون بهشون نگاه می کنند

  میگن اینها دیوانه هستند. امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه می فرمایند که صفات متقّین آنقدر اینگونه است که اگر کسی صورتشونو ببیند میگه اصلاً انگار نون نداره که بخوره. جوون نداره.

  حرف بر این است که نشاط نه تنها در گریه کردن و کربلا رفتن و مشهد رفتن و زیارت کردن است بلکه در شادی و خنده و تولّی هم است. یکبار هم که میری مشهد خوشحال و خندان باش! یه ذرّه این ها را رعایت کنیم وگرنه گرفتاری زیاده، مشکلات زیاده، روزنامه ها زیاده، مطلب ها زیاده . . .

  باید ببینیم چی گیره ما میاد! یعنی ما وقتی در خونه اهل بیت که میرسیم ها می فهمیم که هیچ چیزی نداریم! اینها آنقدر شیدای خدا هستند که حتّی شیعیان شون هم همینطوریند

  بچّه ها ، عزیزان ، رفقا میوه ی نماز های یومیه و واجبت که اگر می خواهی بدونی ثمر و نتیجه دارد اینکه نیمه شب بیدارت کنند! بیدارت کنند

  ! آروم بزنند بهت. بخدا؛ این کار رو می کنند؛ یقین دارم که می کنند اگر بخواهید ها و حواستون باشه به روزت؛ آروم می زنند بهت بیدار که شدی یه وقت میگی کی منو صدا کرد؟!؟من دیدم یه دستی بهم خورد! میگه پاشو . . . آقا اگه کسی را بخوان ها، همه جوره میخوان!!! برو دنبال این موضوع! حالا چه تو شادی و چه در حزن؛ الان ما شادیم ولی از اونور هم ناراحت برای مادرمونیم! که روز اوّل ربیع زدنش. چیکار کنیم؟! ایشاالله که دروغ باشه

  از اینجا به بعد حاج آقا بطور خیلی ساده شروع به روضه بسیار جانسوزی از بی بی حضرت زهرا(س) کردند که مجلس به کلّی رنگ و بویی دیگر گرفت

  اشعار مربوط به شهادت امام حسن عسگری ع

   
  السّلام علیک یا ابامحمّد یا حسن بن علی ایهّا زکیّ العسکری

  خشک خشک است لبش؛زهر عیان شد اثرش
  کاسه ای آب بــــــیـــــاریــــــد نسوزد جگرش

  سعی اش این است زمین گیر نباشد امّـــــا
  گاه بر روی تن و گه روی خاک است سَرَش

  چـــنــد سرباز تنش را به کنــــــاری بردند
  قبل از آنیـــکه بیاید به کنـــــــارش پسرش

  مثل یک مرغ در آتش به خودش می پیچد
  هیچ کس نسیت بگیــرد به بغل بال و پرش

  خواهـــری نیـــست بیاید دلش آرام شود
  دختری نیست که سینه بزند دور و برش

  وسط حجره ی در بسته و تاریک افتــاد
  یاد آن حجره که قاتل شده دیوار و دَرَش

  یادِ آن میوه که از شاخه ی طوبی افتاد
  یاد آن کوچه و زهرا و دلِ شعله وَرَش

  عَوَض آب فقط کاسه به دندان می زد
  تاکه اشک آمد و نوشید ز چشمانِ تَرَش

  تشنه جان داد ولی با نوک پا ضربه نخورد
  هیچ کس سنـــگ نزد بر بدن مُحتَضَرش

  بی کس افتاد ولی شال و کمربند و عَبا
  مثل غارت زده ها باز نشد از کمرش

  پادگان بود سَنان بود کمان بود ولی
  کس نکوبید به فرق سَرِ او با سپرش

  مـهــدی فاطمه تنـــهاشده امروز به بعد
  شب نشین شب زهرا شده امروز به بعد

  دوستداران حاج منصور ارضی
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا | 29 صفر 1391 | صنف لباس فروش

  السلام علیک یا صاحب الزمان (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا):

  از بس که از فراق تو دل نوحه گر شده
  روزم به شام قربت و غم تیره تر شده

  آزرده گشت خاطرت از کرده های من
  آقا ببخش نوکرتان دَردِسَر شده

  تنها خودت برای ظهورت دعا کنی
  وقتی دعای من ز گنه بی اثر شده

  از شام هجر یار بسی توشه می برد
  آنکس که اهل ذکر و دعای سحر شده

  بودم مریض و روضه ی تو شد دوای من
  حالم به لطفتان چقدر خوب تر شده

  رفت از نظر محرّم و آقا نیامدی
  حالا بیا که آخرِ ماه صفر شده

  بعد از دو ماه گریه به غم های کربلا
  حالا زمان ندبه به داغی دِگر شده

  یَثرب برای فاطمه نقشه کشیده است
   یَثرب چقدر بعدِ نبی خیره سر شده

  باید که بعد از این به غم مادرت گریست
  فصل شروع ماتم خیرُالبشر شده

  از شعله های پشتِ در خانه ی علی است
  گر آتشی به کرب و بلا شعله ور شده

  آن روز اگر به صورت مادر نمی زدند
  لطمه دگر به چهره ی دختر نمی زدند


  خب محرم و صفر هم گذشت، خیلی ها مریض شدند، خیلی ها از دنیا رفتند، خیلی ها اومدند تو این مجالس، خیلی ها هم به بهانه های مختلف نیومدند یعنی از خودشون کم گذاشتند. هرچه بود این دو ماه گذشت. خوش به حال اون کسی که توشه برداشت. آنچه خرج کرد برای ابی عبدالله(ع)، آنچه دقّت کرد در حلال و حرام و رعایت کرد.

  گفتیم که " مشغولة عن الدنیا بحمدک و ثنایک" ؛ یه وقت با زبان و دست و وجود انسان است، یه وقتی هم تو اعمال انسان است که اون هم بوسیله همین اعضاء و جوارح انجام می شود، یه وقت هم یک کاری شما می کنی که کس دیگری را به حد و ثنای خداوند وا می داری یعنی یک دستگیری می کنی، گره ای را باز می کنی، کمک فکری ای می دهی می بینی که باز میشه دل اون شخص و رو به خدا می آورد یه وقت هم می بینی نمیـــــــــشه.

  یکی از اون موضوعاتی که خیلی مهم و حسّاس است همین موضوع کار و استخدام است؛ باور می کنید ما اینجا کاره ای نیستیم، یه روضه ای می خونیم و میریم؛ میگه نـــــه تو اگر امضاء کنی فلان وزیر یا فلان کس امضاء ات رو قبول داره.

  " مشغولة عن الدنیا بحمدک و ثنایک"؛ این خانواده (اهل بیت) هم که دایماً ذکر خدا را نمی گفتند، یه وقتی هم گره مردم را باز می کردند. فرمودند آقای ملکی؛ بار می بردند این ور و آن ور، به مشکلات خانواده ای می رسیدند. داغ رو داغ نمی گذاشتند.

  حالا دولت نمی تونه کاری بکنه، تو حرفاش دروغ میگه و کار دیگه می کنه، تو موظّفی کار خودت را انجام بدهی. گره ات باز شده حالا از خدا بخواه بهت وسعت رزق بدهد تا بتونی گره دیگری را باز کنی. حالا یه وقتی هم آدم یه کاری انجام می دهد که نه تنها مردم به حمد و ثنا مشغول نمی شوند بلکه برعکس شروع می کنند به دری وری گفتن و ناسزا گفتند پس دقّت کنید،

  اگر جمله ی کاینات کافر گردند من و تو تکلیفی نداریم که دنباله رو آنها باشیم ما باید به وظیفه ی شرعی خودمون عمل کنیم. بعد هم گفتیم کسانی در دنیا مشغول به حمد و ثنای خداوند واهل بیت می شوند که "مفارقّة لاخلاق اعدایک" باشند. همه می دونید و می فهمید که این روش و اخلاق دشمنه، این لباس دشمنه، مــــــــی دونـیـــــــــد، الان کسی تو این جمع ما نفهم نیست که بگیم نه این یکدونه نمی فهمه، عقلش نمی رسه، اینطوری نیست،

  نمی خواهد دایماً حمد و ثنای خدا را بجا بیاری همین واجباتت را انجام بده من خودم اینجا دیگه امضا می کنم که کارت درست میشه. فقط یک کاری نکن که کسی ضدّ خدا و اهل بیت بشود، شروع کنه خدایی نکرده به ناسزا گفتن که الان داره همین کار صورت میگیره، این دروغ هایی که گفتند و نشده سبب شده که مردم دارند ناسزا میگن، به اون رییس اش بگو به مسیؤل اش بگو چرا به قرآن و اهل بیت اهانت می کنی.

  خدا نکنه که لهجه ات بر گرده، و این هم بدون که یکسری که لهجشون برگرده یک آدم ملحد و بی دینی میشه که دیگه میــــــــره تا آخرش . . .

  حالا پیشگیری و برنامه ریزی ما برای بعد از این دو ماه چی باید باشه که ما هم بهار بشویم؟ این ریزش اشکی که تو در این مدّت ریختی باید ثمره بدهد دیگه، چون ما میگیم ربیع الاوّل ، ربیع الثّانی و راهش اینکه اولّین کاری که می کنی صبح ها یه ذرّه زود تر بلند شو نمازت را که خوندی؛ ده دقیقه، وقت بزار، این دعاهای صبح را بخون، این حاشیه های مفاتیح، این دعای شرّ ابلیس یا همین دعای "اعوذ بالله سمیع علیم . . ." بخون بعد از خونه بزن بیرون یا بخواب. یه ده دقیقه واسه خودت بزار کنار که روز گرفتار نشی.

  ببین میگه سه مرتبه بگو " ماشاالله لا قوّة الا بالله العلیّ العظیم" هیــــــــچ بلایی سرت نمی آد تا شب. آخه دیگه چه جوری خدا با ما راه بیاد؟ بعد ببین چقدر این اثرش ارزش دارد؛ یعنی اگر یه گنه کاری از کنارت رد بشه دیگه بهش توجّه نمی کنی و . . .

  راهش اینکه بعد از ماه صفر مواظب باشیم؛ در روایت هم داریم اگر کسی بتواند از اذان صبح تا طلوع آفتاب را بیدار باشه و نخوابه، تو این یک ساعت و اندی روزی ها تقسیم میشه، یه وقت خوابت نبره قربونت برم که کَمِت می گذارند ها . . .

  خوب این سه شنبه (بیست و ششم دی ماه) جلسه تعطیله و هفته ی بعد روضه ی امام حسن عسکری(ع) را انشاءالله خواهیم خوند؛ جزء 21 و 22 و 23 را هم بخونید انشاءالله ،خدا عاقبتتون را بخیرکنه ، انشاالله خدا روزی حلالتون رو هم زیاد کنه و از حروم دورتون کنه .

  اشعار روضه شهادت علی ابن موسی الرضا علیه السلام:

  ای جلوه ی جلال خدا یا ابالحسن
  وی مظهر جمال خدا ای ابالحسن

  چون فاطمه تو بدعِه ی خیرالبشر شدی
  دیدار تو وصـــــال خدا یا ابالحسن

  ای هشتمین امیر ولا حضرت رعوف
  آقا بگیر دست مرا حضرت رعوف

  تا زیر سایه ی حرم حضرتِ توییم
  ما سرسپرده ی کرم حضرتِ توییم

  از بس که لطفِ جاری سلطان به ما رسد
  ما سایلان محترم حضرتِ توییم

  دارالضیافِ ات نه فقط در جوار توست
  عالم ضیافت است و جنان سفره دار توست

  لِالله زیارتِ تو مرا مشهدالحسین
  آری شهادتِ تو همان مشهدالحسین

  کن روزیم که از در بابُ الجوادِ تو
  از مشهدالرضا بروم مشهدالحسین

  ما ریزه خوارِ خانِ مقیمِ وِلایتیم
  زنده به زیرِ پرچمِ سبزِ هدایتیم

  دل ها نشسته اند سَرِ راهت ای رضا
  داریم اشتیاقِ رُخِ ماهت ای رضا

  گفتی حدیثِ سلسله را در دیار ما
  ایران سراسر است قدم گاهت ای رضا

  ما عشق را ز نور صدایت شناختیم
  توحید را به یُمن ولایت شناختیم

  تو آمدی که کشور ما حیدری شود
  خاک شلمچه تا همه جا کوثری شود

  آنروز قصّه ی شهدا را رقم زدی
  تا امّتی فدای تو و رهبری شود

  شکر خدا که کوفه نشد این دیار نور
  تو ماندی و قوام گرفت انفجار نور

  شکر خدا که مردم ما کربلایی اند
  اهل وفا و عاطفه و آشنایی اند

  شکر خدا که آب نبستند بر شما
  این خود نشانه ای است که امّت ولایی اند

  افسوس اهل جور زمانه خبر شدند
  غافل خواص و اهل ستم معتبر شدند

  امّا حساب مردم ما از عدو جداست
  ایران هنوز از بنی عبّاس در نواست

  وقتی تو را ولایتِ عهدی سپرد خصم
  دانست اهل فهم که این نطفه ی جفاست

  امّا شما ز پا ننشستید ای امام
  بر خلق راه رشد نبستید ای امام

  گویی وفا به عهدِ تو آقا حرام شد
  دور از خواص زهر جفایت به کام شد

  خورشید عمر زاده ی زهرا غروب کرد
  یعنی که افتخار حضورت تمام شد

  بس که ز داغ مادر خود بوده ای حزین
  در کوچه مثل حضرت او خورده ای زمین

  پنجاه بار زانوی لرزانِ تو خمید
  آن قامتِ چو سَروِ خَــــرامِ تو خمید

  اِنگار میل حجره ی در بسته داشتی
  آمد جواد و بر سَرِ دامان تو خمید

   شکر خدا که داغِ جوانت ندیده ای
  در خونِ خود سرو روانت ندیده ای

  پرپر نشد جوان تو پیش نگاهِ تو
  خنده نکرد دشمنِ تو بر سپاهِ تو

  مثل حسین گیسوی خونین ندیده ای
  خواهر نشد مقابل لشکر پناهِ تو

  دوستداران حاج منصور ارضی
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورا | ۲۸ صفر | صنف لباس فروش

  السلام علیک یا صاحب الزمان (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا):

  به شوق صبح و سحر، شام تار هم خوب است
  برای گریه شدن آبشار هم خوب است

  تمام هفته خطا و غروب جمعه دعا
  کمی خجالت از این انتظار هم خوب است

  اگر چه لایق وصل تو نیستیم آقا
  ولی کشیدن ناز نگار هم خوب است

  گمان کنم که نمی بینمت، بگو غلط است
  امید دادن این بی قرار هم خوب است

  کسی به فکر شما نیست، همه خوبند
  ملال نیست دگر، کار و بار هم خوب است

  مرا ببند که من جای دیگری نروم
  برای عبد فراری حصار هم خوب است

  هوای شهر بد و گریه سخت و حال بد است
  کمی هوا وسط این غبار هم خوب است

  اگر نشد برسم من به پابوسی تو
  برای این دل من وصف یار هم خوب است

  برای اینکه به دست آورم دلت را من
  قسم به فاطمه داغدار هم خوب است

  مرا ببخش به دردت نخورد نوکریم
  که بخشش دل این شرمسار هم خوب است

  اگر که پای رکابت نشد شهید شوم
  برای کشتن ما زلف یار هم خوب است

  اگر اجل به وصالت مرا مجال نداد
  امید آمدنت بر مزار هم خوب است  بیانات حاج آقا در شرح زیارت امین الله:

  جمله ای را آقای ملکی در تفسیر قرآن فرمودند که حضرت نوح با پسرش صحبت می کرد و فرمود که دیر می شود و زودتر سوار کشتی نجات شو، چون هیچ عصمت و پناهگاهی برای تو که پسر پیغمبر خدایی، نیست. ولی قبول نکرد. این هشدار الان به من و تو هم هست که ابی عبدلله و اهل بیت دعوتمون میکنند و می فرمایند که زودتر سوار این کشتی نجات شوید ولی ما بی تفاوت می گذریم چون در ماه ربیع الاول فضا و حال دیگری حاکم است و این همه عشق بازی که در این دو ماه داشتی در این ماه کمتر است. این یکی دو روز اگر به خودمون بیاییم کارمون در دستگاه اهل بیت درست می شود: "شاید که دگر میکده را درک نکردیم". معلوم نیست سال دیگه من و تو ماه محرم و صفر رو درک کنیم و مرگ هم خبر نمی کند.

  درباره امین الله عرض کردیم که این خانواده و تمامی پیروان و شیعیانشون همیشه "مشغولة عن الدنیا بحمدک و ثنائک" هستند.

  یک حمد و ثنای زبانی و قلبی داریم، یک حمد و ثناء عملی که مثل انر‍ژی هسته ای عمل می کنه. شما ببینید این همه زحمت کشیده شده و این انرژی خیلی کارها رو جلو می اندازد و باعث تسریع در امور در همه ابعاد میشه که خودتون انقدر شنیدید بهتر از من می دانید، حال وقتی شما حمد و ثناء عملی می کنی که با مال خودت بتوانی یک زندگی رو تغییر بدی.

  در تاریخ هست که شخصی قصد رفتن به حج واجب داشت و تصمیم گرفت مبلغی رو که برای سفر حج کنار گذاشته به همسایه ای که در مجاورت اونها زندگی می کردند و از سادات هم بودند و چند تا بچه یتیم هم داشتند بده. اون زمان هم پول رو بلوکه نمی کردند،‌ چون یک وقت پول ما رو آمریکا بلوکه می کنه یک وقت هم چندین سازمان از جمله سازمان حج و زیارت که سود خوبی هم میبرند.

  خلاصه این پول را به همسایه داد و زندگی اونها هم از اون سختی  و به همسرش هم گفت هر کسی پرسید بگو رفته حج. نشست تو خانه اش و گریه می کرد.

  آخه بعضی وقتها در حسرت و فراق بهت بیشتر عطا میشه. چون در وصال سرگرم زرق و برق و تعداد جمعیت هستی. برای امام رضا 2 میلیون نفر رفته و برای ابی عبدالله 16 میلیون نفر. بعد هم میشینی با همین اعداد قمار می کنی. توجه داری یا نه؟

  به هر حال این فرد منتظر شد تا حاجی ها برگشتند. چند نفر آمدند خانه این فرد و خیلی هم ناراحت بودند. گفت چرا ناراحت هستید؟ گفتند چند بار تو رو دیدیم هنگام طواف، سعی صفا و مروه، احرام، عرفات و جاهای دیگر و هر چی سلام کردیم و صدات کردیم جواب نمی دادی. مگر از دست ما ناراحتی داشتی؟ این فرد هم گریه کرد و فهمید چه اتفاقی افتاده است. یعنی تجلی این حدیث رو خودش دید که می فرمایند هر کس که به حج برود از سال بعد خداوند یک ملک رو مامور می کنه تا به جای اون حج رو به جای بیاورد. کربلا هم همینطوره. هر سال یک ملک از ملائکه عاشق حسین علیه السلام رو می گذارند تا به جای تو زیارت کند.

  حالا یک وقت شما با کارهاتون حمد و ثنا ایجاد می کنید. با کمکی که به یک خانواده میکنی اونها رو به شکرگذاری دعوت میکنی. خیلی گرفتار هستند، جوونهایی هستند که عقد کردند و توان ازدواج ندارند تا زندگیشون رو شروع کنند و در این شرایط برای بار چندم تو می خواهی بری کربلا. کاش میشد کمی فکر کنیم که چه دستوری از آقا و اربابمون داریم. ایجاد حمد و ثنا کنیم. یعنی یک عده ای از مردم بیان به سمت دین و بگن خدا رو شکر که هنوز یک عده ای هستند در این مملکت که دست مردم رو بگیرند.

  کدامیک از شما به دستگاه امام حسین کمک کردین. محرم و صفر تمام شد ویک عده ای برنده شدند. چون می دونند چه بروند کربلا و چه نروند اون چهار هزار ملکی که با سر کرده خودشون به نام منصور همیشه در حال گریه هستند به یاد او هستند و امام صادق فرمود این چهار هزار ملک هر چقدر بیشتر گریه می کنند به نام شیعیان ما می نویسند.

  کجای کار هستیم؟ برای ماتهیه دیدند. امام حسن برای ما تهیه دیده. امام حسنی که سهم خودش رو از این عزاداریها داده. دخترش با امام چهارم ازدواج کرد و ائمه از نسل اون هستند. تمام سیدهای طباطبایی از نسل امام حسن هستند. امام حسن سهم خودش رو داده ولی ما چطور؟

  من یک صحبتی در مورد پیاده روی کربلا گفتم چیز دیگری برداشت کرده. من گفتم تکلیف خودتون رو بدانید. شاعر، خوننده، سینه زن، گریه کن همه اگر بروند این هیئتها خالی می مونه و رونقش رو از دست میده. ماه ربیع خلوته و هیئت ها هم تعطیله. الان برو زیارت. اون کسی که مسئوله زمانی میره که گردانش در استراحته. حالا اون فرد . . . مسخره میکنه. یعنی حماقت محض. زندگی خودش رو به مسخرگی می گذرونه و هیچ چیزی هم بهش نمیدهند. یعنی یقین بدان این افراد اگر سالها هم بیان هیئت و خرج هم کنند ولی هیچ فیضی نخواهند برد چون با یک مسخرگی و غیبت و تهمت هم رو از بین میبرند. میره کربلا، بهش بگو رفتی اربعین چی دیدی؟ هیچی!

  به قول استاد ما مرحوم چمنی اربعین باید کاروان رو ببینی. خانواده رو که مثل برگ خزان ریختند رو زمین باید ببینی.

  خلاصه مواظب باشید سرتون کلاه نرود. وقتی غذا آوردند پای سفره همون اول شروع نکن. صبر کن سفره کامل بشه شاید چیز بهتری هم آوردند ولی متاسفانه این رو هم بلد نیستیم.

  امام حسن می تونست خیلی سفرها بره. چند تا مرکب برمیداشت و خودش پیاده می رفت. عرض می کردند آقا چرا سوار نمیشوید، می فرمود این ها رو می برم برای اونهایی که جا موندند. اونهایی هم که کربلا نرفتند خیالشون راحت باشه امام حسن سوارشون می کنه. امام حسن زندگیش رو سه مرتبه وقف کرد این یعنی اینکه اگر یک روزی دستگاه امام حسین به خاطر گرونی بخواهد ضعیف بشود تو باید به اندازه خودت کمک کنی.

  یک مقدار حواستون رو جمع کنید. متشرع باشید. بعد از محرم و سفر مراقب بی بند و باری ها باشید. وقتی این پیراهن مشکی رو در آوردی تمام گریه ها و عزاداری ها و کارهای خیری که انجام دادی رو بسپار دست حضرت زهرا سلام الله علیها و بعد لباست رو در بیار و تا جایی هم که می تونی فقط برای ابی عبدالله مشکی بپوشید چون این پیراهن مشکی پرچم ماست.

  اشعار روضه شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام:

  روی لعل لب تو لخته جگر می بینم
  دور چشمان کبود تو اثر می بینم

  زخمها روی جگر داشتی و دم نزدی
  حاصل خون دلت را چقدر می بینم

  قتل صبری که تو را کشت غم زهرا بود
  جگرت را ز همه سوخته تر می بینم

  چه شده یوسف ما حال دگرگون داری
  این چه حالیست تو را زیر و زبر می بینم

  این چه زهری است که غمهای چهل ساله رسید
  طشت را در بر تو دشت جگر می بینم

  گوییا محتضرم مختصری می ماند
  داغ انگار به هنگام سحر می بینم

  به حسینم برسانید حسن رفتنی است
  حرم فاطمه را خاک به سر میبینم

  نه فقط یار نداری که کند دفع بلا
  همسرت را به حرم خصم دگر می بینم

  کشتنت توطئه آکلة الاکباد است
  این چه ظلمی است که بر قوس و قمر می بینم

  ترسم این قوم دغل دست به شمشیر بَرَند
  روز تشییع تو را روز شرر می بینم

  پیش چشمان همه آل بنی هاشمیان
  سخت عباس تو را دیده تر می بینم

  دوستداران حاج منصور ارضی

   
  ادامه مطلب »

 • زیارت عاشورای ابا عبدالله الحسین (ع) | 19 دیماه 91 | صنف لباس فروش ها

  السلام علیک یا صاحب الزمان (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا):

  تا غمت در نظرم می گذرد
  شعله از بال و پرم می گذرد

  خبر آمدنت می آید
  وز دل بی خبرم می گذرد

  حیف باشد که بخواب غفلت
  لحظات سحرم می گذرد

  قدّ رعنای تو ای یوسف حُسن
  کِی ز چشمان ترَم می گذرد

  موسی قوم به امداد بیا
  آب دارد ز سَرَم می گذرد

  دیده یارم به چه حالی من را؟
  لحظه ای که ز برم می گذرد

  می رسد قافله مرگ ز راه
  لحظه لحظه سفرم می گذرد

  غیر عشق تو به که دل بندم؟
  هر چه را می نگرم می گذرد

  تا به لب ذکر حسین است مرا
  شعله ها از جگرم می گذرد

  صحبت کرب و بلا چون بشود
  روضه ها از نظرم می گذرد

  مرحَم زخم نمک خُرده بیا
  ان زهرای کتک خورده بیا


  جزء بیست و یک و بیست و دوم قرآن رو ایشاالله بخونید. دوباره به دوستان یادآوری می کنم که کمیل این هفته و سه شنبه دیگه جلسه تعطیله. یک استراحتی بشه برای من وگرنه شماها که اگر شبانه روز هم برای اهل بیت گریه و عزاداری کنید خسته نمی شوید.

  رسیدیم به این فراز از امین الله که می فرماید: " مشغولة عن الدنیا بحمدک و ثنایک"

  شغل انسان باید بندگی باشد و باید اون هم به حمد و ثنا خداوند مشغول باشه؛ اذکاری را اهل بیت فرموده اند که با توجّه به مناسبت حالت باید از آن ها استفاده بکنی. زیاد هم هستند که شامل تمام جوارح هم میشه؛ ذکر زبان و دست وچشم و فکر و . . . تا به اونجایی میرسد که در ابوحمزه می خونیم خدایا ما را مشغول به حرف زدن با خودت قرار بده. وگرنه حرف زدن ها یا باید مشکلی را حل کنه و یا اینکه در قالب مشاوره به کار گرفته بشود، در غیر این صورت عادت می کنیم به الکی حراّفی.این موضوع  را به خیلی از دوستان در جلساتی که می آیند گفتم. می بینی طرف تا دم اذان حرف میزنه تا بعد از اذان تا آقا داره میگه قد قامت الصلاة هنوز داره حرف میزنه تازه موقع نماز هم تلفنش زنگ که می خوره دکمشو میزنه میگه سبحان ربّی العلی و بحمده که یعنی دارم نماز میخونم، یعنی اصلا هیچ کسی انقطاع نداره. هر روز هم دارد بیشتر می شود. و همین هم است که باعث می شود ما از اهل بیت متمایز بشیم، اینکه آنها ( اهل بیت) در دنیا مشغول به حمد و ثنا هستند امّا ما مشغول به چی هستیم؟، اصلا ما الان مشغول شدیم به یک چیزهایی که  . . . هـیــــــــچـــــــی.

  الان میگی قرآنت کو؟ میگه ایناها تو موبایلم. میگی مفاتیحت کو؟ میگه ایناها تو موبایلم. مهرت کو؟ میگه تو موبایلم . . .،،، اینطوری شده. همه چیم دارم ببین حاج آقا، چی میخوای؟ مسأله شرعی میخوای؟ بیا، همچین خوشحالم هست که . . . اونوقت نگاهش که می کنی می بینی سر و وضعش غیر خدایی شده.

  این رو هم بهتون بگم، قابل توجّه کسانی که تشریف بردند کربلا؛ بچه جون یه وقتی تو فراق چنان روزی بهت می دهند که در وصال هم نمی دهند.

  بدانید؛ لذّتی که افراد روز اربعین در اینجا یا دیگر جاها بردند اونجا بهشون ندادند. اونجا باید راهپیمایی نگاه کنی. بعد هم می پرسیم با چه سندی؟ میگه هر قدمی که بسوی ابی عبدالله برداشته میشه اینطوریه . .  بعد طرف اومده میگه حاج آقا اونقدر شلوغ بود که نتونستیم درست زیارت کنیم مثل اون بنده خدایی که گریه می کرد می گفت چند روزه کفش هام را هم  در نیاوردم دارم برای امام حسین کار می کنم. گفتم نماز چی؟ گفت نشد دیگه، انقدر کار بود، دیگ شستیم، غذا پختیم و . . . وقتی که دین را درست نفهمیم همینطوری میشه، این رو هم بدونید قابل توجّه ذاکرها و واعظ هایی که مجلسشونو ترک کردند  و برای زیارت و لذّت های معنوی شون رفتند کربلا حتماً ضرر کردند، آدم ربیع هم میتونه بره زیارت. برید این کتاب نورالعین را بخونید همه ی ماه ها رو نوشته که در آن زیارت امام حسین چه ارزشی دارد،

  یه کاری بکنید مشغول به اهل بیت بشوید این وصّیت منه نه نصیحت، این مجالس را امام حسین امانت دست ما داده. یه وقت نشه هیأت ها غریبونه بگذره ها،

  ای دادِ بیداد، الان هیچ میدونید اجاره خونه ها چقدر شده؟،؟ سی میلیون ماهی پانصد هزار تومان، کجا؟ نازی آباد.، اگر فهمیدید، این یک میلیون دو میلیون ها که خرج می کنید چه خبره؟ و صد میلیون ها . . . حالا اومده به من میگه حاج آقا رفتیم آمار رو کردیم شانزده میلیون، زدیم رو دست مکّه ای ها ، ، ،

  فقط خواهشم از هر کی که منو دوست داره یا میگه حاجی به گردن ما حق داره یک اینکه دروغ نگید. دوّم هم اینکه متشرّع باشید. همدیگر رو هم کمک بدین تو این موضوع. مراقب حلال و حروم باشید. شما نمی دونید که ما الان با یک و نیم میلیون که جهیزیه می دادیم دیگه هیچ کاری نمی تونیم بکنیم، یعنی گره باز نمیشه. ایشاالله میاید اینجا دل هاتونم با خودتون بیارید.

  ای خدا ما رو آدممون کن،

  آخه چه زندگی هایی هست که ما داریم؟، چه فایده؟، آخرش که چی؟، وگرنه حضرت زهرا(س) همینکه امروز واسه باباش ناراحت شدی خوشحاله ازت، تو رو به خدا فکر امام حسین باشید؛ آقا غریبه ها . . .

  شما ببینید فساد داره چیکار میکنه، الان اگر این مجالس نبود تهرون منفجر شده بود، آقا تو رو خدا امام حسین رو ول نکنید . امام حسین غریبه. همون حرفی که حبیب به مسلم زد یا بالعکس که : اوصیکم بهذا الغریب . . .

  هر یدونه ای که از امام حسین جدا بشه بره سمت حروم دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد تمومه، هیچ جوری هم نمیتونی جمعش کنی.

  " یا امام حسین بیا و جان مادرت ما رو ول نکن"

  اشعار روضه رحلت شهادت گونه نبی مکرم اسلام صل الله علیه وآله و سلم:

  آسمان مدینه غمبار است
  شهر آشوب و کار دشوار است

  بعد از این مکر و حیله بسیار است
  چشم های علی گهربار است

  رنگ زهرا شبیه دیوار است

  یک منادی به کوچه راه افتاد
  خبر از رحلت نبی می داد

  آه از بیکرانه یِ بیداد
  مرتضی مانده بود بی امداد

  وای از رهبری که بی یار است

  یک طرف پیکر نبی بر جا
  آن طرف تر سقیفه ای بر پا

  مرگ بر آن نشست و آن شوراء
  که شده حاصلش غریبی ما

  امّت مصطفی عزادار است

  غسل و کفن نبی حکایت داشت
  علی از غربتش روایت داشت

  خصم، داعیه ی ولایت داشت
  فاطمه از عدو شکایت داشت

  نعش خیرالبشر در آزار است

  بر زمین پیکر پیمبر است
  آبِ غسل و کفن هنوز تَر است

  صحبت هیزم و هجوم در است
  یاس را فصل برگ و بَر است

  سینه ی گل چه جای مسمار است؟

  اَبَتا این چه وقت رفتن بود؟
  ای پدر فصل یاری من بود

  غنچه ام را گَهِ رسیدن بود
  دُور یاس تو پر ز دشمن بود

  گوییا دُور دُود کفّار است

  رفتی ای طالعِ سپیده ی من
  قبله ات قامتِ کشیده ی من

  رفتی ای خاکِ تو به دیده ی من
  تا نبینی قدِ خمیده ی من

  داغ من داغِ آل اطهار است

  چونکه دین تو بی حریم شود
  چه کسی بر علی مجیر شود

  تو نبینی حسن غریب شود
  و حسینت شبیه سیب شود

  طشت و گودال و تل چه خونبار است

  تو نبینی سری بریده شود
  و رگ حنجری دریده شود

  نور چشمت به خون تپیده شود
  زینبت مثل من خمیده شود

  شأن عصمت مگر به بازار است؟

  این مدینه چه ها به خود بیند
  کاروانِ تو را به خود بیند

  رجعت از کربلا به خود بیند
  پیروهن پاره را به خود بیند

  آسمان مدینه غمبار است
  دوستدارن حاج منصور ارضی
  ادامه مطلب »