خوش آمدید
ورود / ثبت نام

آی بچه های ریشدار بیدار بشید!

You need to have the Flash Player installed and a browser with JavaScript support.
منتشر شده بوسيله Administrator در مراســم دیگـر
20,370 تعداد مشاهدات

سپاسگزاریم!با دوستان خود به اشتراک بذارید

URL

باسپاس

URL


اتوضيحات

هرگونه کپی برداری با صلوات برای امام خامنه ای ، امام و شهداء شرعا حلال میباشد . التماس دعا


╔═════════════════════════════════════╗
   فایل صوتی (کیفیت پایین - متوسطیوتیوب  فیسبوک آپارات  hulkshare 
╚═════════════════════════════════════╝

در این جلسه هم اندیشی، حاج منصور ارضی به تبیین جایگاه مداحان پرداختند، که به مهم‌ترین سرفصل‌های سخنان ایشان به طور اختصار در ذیل اشاره می‌گردد:
_ تمسک مومن باید به اهل بیت(ع) و قرآن به طور همزمان باشد و سنجش او باید با این دو ثقل انجام بپذیرد.
_ امام زمان (عج) می‌فرمایند " علی الاغنیاء بالتواضع والسعه " منظور این است که از مجالست با ثروتمندان دوری کن مگر آن که اهل تواضع باشند و در توصیه ای هم به فقرا انان را به صبر و قناعت راهنمایی فرموده اند. "و علی الفقراء بالصبر و القناعه"
_ بزرگان و متخصصین مداحی باید جمع شوند و به نقد مداحی بپردازند. _ در سینه زنی‌ها شور باید با شعور همراه و به آن ختم شود.
_ برای تاثیر گذاری بر مجلس  علاوه بر سلاح دعا باید صاحب نفسِ تاثیر گذار و جاذب به نفع اهل بیت باشیم، چرا که در این محله‌ها و شهرهایمان کسانی هستند که هم پای منبر اهل بیت (ع) می‌نشینند و هم پای منبر غیر اهل بیت (ع) حتی دشمن اهل بیت (ع) پس چاره ای نیست که در تقابل تکنولوژی و فطرتِ پاک آدمی، شما صاحب نفس تاثیرگذار باشید.
_در تعقیبات نماز عصر آمده "اعوذ بک من نفس لا تشبع" برای مشکلاتی که بر شما وارد می‌شود این دعا را بخوانید این سری از حکمتهای امامان شیعه است که این دعا را برای تعقیبات نماز عصر می‌خواندند.
_ مداحی امام حسین (علیه السلام) شغل خداوند است، بارها گفته ام در شبهای قدر قرآن را قسم می‌خوریم و به سر می‌گیریم و می‌گوییم " وبکل المومنٍ مدحته فیه " آن مدحی که ما کردیم آنهایی را که مدح کردیم که اول از همه اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) هستند سپس انبیاء دیگر و اولیای خدا، پس مداحی کار پر مسئولیتی است برای همین کسانی که مداحی را تازه شروع کرده اند حواسشان باشد.
_ این جوانانی که می‌آیند از ما درس بگیرند خوب است اول از خانواده خود شروع کنند "قوا انفسکم و اهلیکم النار"  _ شیخ محمود نجفی استاد بنده می‌فرمودند امام حسین (علیه السلام) می‌تواند تو را تامین کند پس خودت را به امام حسین (علیه السلام) بفروش.
_ مداحی آنقدر قدرت دارد که بتواند فرهنگ را بیمه کند. مقام معظم رهبری چند روز پیشتر فرمودند: تمام قدرتهای فناوری‌های جدید را کنار هم  بگذارند و یک نیرو بشود در برابر منبری که تعلق به مداح و واعظ دارد نمی‌توانند مقاومت کند.
_ بر قدرت مداحی واقفیم ولی باید از این قدرت به جا و درست استفاده کرد، امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: کسی که در نمازش بگوید " اللهم لعن الجبت و الطاغوت " هزار هزار ثواب و حسنه برای او است، یعنی چی؟ یعنی در پوشش باشد نه آن که در شب میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها) مجلس را به جایی برسانند که شور بگیرند و سینه بزنند و بگویند اللهم فلان ....
_ امام صادق (علیه السلام) می‌فرماید صبح هر دعایی را فراموش کردید این دعا را فراموش نکنید و بخوانید در مفاتیح هفتمین ادعیه صبح و شام  است  اولش هم "اللهم انی اصبحت  استغفرک فی هذا الصباح والیوم" در این دعا از جمله اموری که اشاره شده برائت است می‌فرماید اللهم اللعن فلاناً فلاناً، یعنی چی؟ یعنی سّر نگهدارید!
_ نباید مداح و روضه خوان زندگی اش با آنچه می‌خواند تناقض داشته باشد نمی‌شود بگوید ارباب من را ول نکن ولی کف قهوه خانه باشد در سفر هر کار دلش خواست انجام دهد، باید مواظب خودش باشد تا ارباب دستش را بگیرد.
_ انداختن عبا و گذاردن کلاه حُسن است ولی اصلی‌ترین حُسن مداح واصول مداحی دعوت به سوی اهل بیت (ع) است، با محبت
چون خود اهل بیت (ع) همین گونه بوده اند مگر در زیارت جامعه کبیره نمی‌خوانیم ما را دعوت به حق می‌کنند "الی الله تدعون وعلیه تدلون" مداح هم باید به همین شکل عمل کند.
_ مداحی که مشتری و سینه زن برای امام حسین (علیه السلام) می‌آوری آیا تو هم بوی سینه زنی  و سینه زن گرفتی یا نه؟ نیایند و به تو بگویند من به نفَس تو رسیدم به حق رسیدم به امام حسین (علیه السلام) تو خودت کجایی؟!
_ درست است که شعر خوب و زیبا عامل مناسبی برای جذب و توجه قلب و احساس سینه زن‌ها است ، ولی برای
مداح باعث ایجاد انگیزه رقابت می‌شود و هر چه این انگیزه رقابت بیشتر ، خلوص کمتر و با کم شدن خلوص تاثیر نفس کمتر می‌شود.
_ با بدن و چشمی پاک و با خلوص نیت به مداحی بپردازیم و اگر احسانی هم شد باید توجه داشته باشیم در دام احسان‌ها نمانیم ، اتفاق افتاده که بیشتر ار آنچه که احسان کرده اند اعلام کرده اند و یا بدتر اصلاً پاکت درشت می‌دهند برای خراب کردن وجهه مداحی خاص، چشم‌ها باید باز باشد!

لینک دانلود فایل صوتی و نمایش کامل توضیحات

ارسال نظر

تظرات

براي ارسال نظر اولين نفر باش